PODPOWIEDZI:

Hakerzy skasowali Despacito - DZIĘKUJEMY!

Hakerzy skasowali Despacito - DZIĘKUJEMY!

Vevo nie ma lekko. Ten popularny kanał muzyczny został zhakowany, co spowodowało serię incydentów - np. zmiany tytułów filmów, miniaturek czy kasowanie materiałów - w tym Despacito.

Grupa hakerów włamała się na kanał muzyczny Vevo, by trochę potrollować. Co konkretnie wyprawiali na Vevo? Przede wszystkim skasowali niesamowicie popularny teledysk Despacito. Przed jego kasacją, zmienili miniaturkę, na której pokazali klatkę z serialu "Dom z papieru" ("La casa de papel").

Smartfony w dobrych cenach >>>

Zabawy hakerów dotknęły twórczość wielu muzyków popularnych na Vevo - Seleny Gomez, Drake'a czy Taylor Swift. Zmieniano tytuły materiałów. Hakerzy wpisywali w nich nazwę swojej grupy, czyli Prosox i Kuroi'sh. Pod teledyskami pojawiało się często hasło "Free Palestine".

vevo i hakerzy

Kanał Vevo wygląda już okej, ale oryginalne Despacito przepadło - zostaje jedynie zremiksowana wersja.

Zobacz też: Sklepy internetowe, które chcą Cię oszukać >>>

Znalezione zostało konto na Twitterze, które rzekomo należy do jednego z hakerów-dowcipnisiów. Twierdzi on, że Vevo zostało zhakowane dla zabawy, a sami hakerzy wciąż kochają YouTube. Ciekawy sposób na okazywanie tej miłości. Czekam na próbę kasacji Despacito ze wszystkich kanałów YT. Muzyczny świat byłby lepszy.

AKTUALIZACJA: Despacito powróciło na Vevo. Jak widać po komentarzach pod teledyskiem, część osób naśmiewa się z zaistniałej sytuacji, a druga część dziękuje Bogu za powrót tego "hiciora".

Żródło: BBC

blog comments powered by Disqus
Hakerzy skasowali Despacito - DZIĘKUJEMY!