PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Tabletów od 600 do 800 złotych

Lenovo ThinkPad Edge 11 – mocarz wagi lekkiej

Lenovo ThinkPad Edge 11 – mocarz wagi lekkiej

W zamierzchłych czasach marka ThinkPad należała do IBM-a. Potem przeszła w ręce praktycznie nikomu wówczas nie znanej firmy z Chin – Lenovo. Wiele osób wieszczyło koniec tego szanowanego brendu. Jednak czas pokazał, że nie mieli racji, czego dowodem może być m.in. Lenovo ThinkPad Edge 11.

ThinkPad Edge 11 to najnowszy produkt ze stajni Lenovo. Celem jego twórców było połączenie najlepszych cech netbooków i komputerów ultraprzenośnych. Koncepcja taka zaowocowała niewielkim, bo wyposażonym w ekran o przekątnej 11,6 cala, ale jednocześnie i wydajnym laptopem. Jego sercem jest procesor Intel Core i3-380UM (seria UM charakteryzuje się obniżonym napięciem), który współpracuje z 4 GB pamięci RAM. Ponadto ThinkPad Edge 11 wyposażono w dysk twardy o pojemności 320 GB, układ graficzny Intel GMA X4500, kamerkę internetową, czytnik kart multimedialnych 4-w-1 oraz komplet niezbędnych portów, w tym 3 USB, ExpressCard, eSATA oraz HDMI.

ThinkPad Edge_5

Wspomniana wcześniej matryca podświetlana jest diodami LED i pracuje z maksymalną rozdzielczością 1366x768 pikseli. Całość jest zamknięta w gustownej obudowie dostępnej w dwóch kolorach: Midnight Black Glossy (czarny błyszczący) i Heatwave Red Glossy (czerwony błyszczący). Według danych producenta ThinkPad Edge 11, przy używaniu 6-komorowej baterii, pozwala na pracę przez około siedem godzin. Tak długi okres działania, bez konieczności korzystania z zasilania sieciowego, w połączeniu z niewielka wagą – około 1,3 kg – czynią z tego laptopa idealnego towarzysza podróży. Tym bardziej, że ThinkPad w opcji z modułem 3G z technologią Qualcomm Gobi, pozwala na połączenie z praktycznie każdą siecią bezprzewodową w dowolnym miejscu.

ThinkPad Edge_4

Lenovo ThinkPad Edge 11 oferowany jest wraz z preinstalowanym systemem Windows 7. Warto przy tym dodać, że modele z tej serii mogą pochwalić się certyfikatem Enhanced Experience for Windows 7, który świadczy o najwyższej optymalizacji pod kątem tego OS-a.

Ponadto użytkownicy ThinkPad Edge 11 mogą zaopatrzyć się w dodatkowy koncentrator Lenovo USB Power Hub z 65-watowym zasilaczem. Pozwala on na podłączenie do czterech urządzeń USB przy jednoczesnym ładowaniu notebooka.

Za ThinkPad Edge 11 w podstawowej wersji zapłacimy około 547 EUR netto. Wspomniany koncentrator Lenovo USB Power Hub jest już dostępny w cenie 57,99 EUR netto.

ThinkPad Edge_2

blog comments powered by Disqus
Lenovo ThinkPad Edge 11 – mocarz wagi lekkiej