PODPOWIEDZI:

EVGA Z10 - Mechaniczna klawiatura z wyświetlaczem

EVGA Z10 - Mechaniczna klawiatura z wyświetlaczem

Nie wiem jak Wy, ale mnie średnio kojarzą się zarówno klawiatury, jak i myszki z wyświetlaczami. Takie elementy rzadko są praktyczne. Czy inaczej będzie z klawiaturą mechaniczną EVGA Z10?

Firma EVGA do tej pory kojarzyła mi się głównie z kartami graficznymi. Byłem dość zaskoczony, gdy znalazłem informacje o klawiaturze mechanicznej tej marki - EVGA Z10.

Evga z10 design

Od razu można zauważyć, że wyróżnia się ona na tle innych mechaników. Oferuje bowiem wyświetlacz. Pokazuje on różne informacje - może to być zarówno stan naszych podzespołów (częstotliwość taktowania, temperatury), jak i dane z gier, w tym liczba FPS-ów. Brzmi całkiem ciekawie.

Klawiatury do komputera w dobrych cenach >>>

Plusem, przynajmniej dla niektórych, jest sporo dodatkowych przycisków, pod które można stworzyć makra. Dwa z nich znajdują się koło strzałek. Dość atrakcyjnie wygląda podpórka pod nadgarstki z kilkustopniową regulacją. Warto także spojrzeć na eleganckie suwaki - do regulowania intensywności podświetlenia i głośności multimediów.

evga z10 z boku

Jeżeli chodzi o przełączniki, to mamy do czynienia z Kailh Brown lub Blue - zależnie od wybranej konfiguracji. Podświetlenie, które możemy regulować oferuje niestety tylko jeden kolor - czerwień. Sprzęt ma dokładne wymiary 185 x 470 x 35 mm i wagę 1,48 kg. Dostajemy także dedykowane oprogramowanie do tworzenia makr czy ustawienia wszelkich funkcji i opcji.

evga z10 złącze usb

Nie wiadomo, czy model ten wejdzie na nasz rynek. Czy jest czego żałować? Mimo wszystko, moim zdaniem... nie. Cena tej klawiatury mechanicznej została bowiem ustalona na 149,99 dolarów. Boli więc w tej kwocie brak lepszych przełączników czy jeden kolor podświetlenia. Moim zdaniem słaby deal, choć sama klawiatura ma kilka ciekawych rozwiązań.

blog comments powered by Disqus
EVGA Z10 - Mechaniczna klawiatura z wyświetlaczem