PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaka ręczna pilarka tarczowa?

Sony Walkman A845 – filigranowy odtwarzacz multimediów

Sony Walkman A845 – filigranowy odtwarzacz multimediów

Firma Sony zaprezentowała nowy odtwarzacz Walkman. Model A845 ma zaledwie 7,2mm grubości i waży (bez słuchawek) tylko 62 gramy! W tym wypadku mniej naprawdę znaczy więcej. Urządzenie bez najmniejszego problemu mieści się w tylnej kieszeni spodni albo torebce, przez co zawsze pozwala mieć przy sobie ulubioną muzykę, podcasty i filmy. Mimo swej filigranowej sylwetki, nowy Walkman to prawdziwy mistrz wagi ciężkiej w takich dyscyplinach, jak słynna jakość dźwięku czy świetny obraz.

Prawie cały przód odtwarzacza zajmuje duży, jasny ekran OLED o przekątnej 7,1 cm(2,8"). Dzięki pierwszorzędnej reprodukcji barw, dużemu kontrastowi, szerokiemu kątowi pod którym można oglądać materiał wideo i bardzo krótkim czasom reakcji, wyświetlacz ten świetnie nadaje się do oglądania filmów i cyfrowych zdjęć. Przeglądanie dłuższych klipów wideo ułatwia i przyspiesza nowy tryb przewijania scen, w którym materiał filmowy jest prezentowany w postaci szeregu ikon. Wystarczy odszukać żądaną scenę i nacisnąć przycisk odtwarzania, a akcja rozpocznie się od wybranego momentu. Przewijać można również okładki albumów, aby w ten sposób szybko wybrać do odtworzenia żądaną płytę.

Aby oglądać obraz na większym ekranie, można skorzystać z oferowanego opcjonalnie przewodu wyjściowego A/V, pozwalającego na podłączenie odtwarzaczaA845 do telewizora. Obraz jest wówczas wyświetlany w formacie SD (720 x 480 pikseli) i gwarantuje płynność w tempie 30 klatek na sekundę (z wyjątkiem pewnych materiałów objętych ochroną DRM).

Nabywcy produktów marki Sony oczekują bogactwa brzmienia i nie zawiodą się. Cyfrowy wzmacniacz S-Master gwarantuje bogaty, naturalny dźwięk i bardzo niski poziom zniekształceń. Wzmacniacze tego typu są zazwyczaj stosowane w sprzęcie hi-fi i zestawach kina domowego Sony, pozwalają bowiem przenieść słuchacza w środek studia nagraniowego bądź sali koncertowej bez pogorszenia czystości ani świeżości brzmienia. Aby słuchanie sprawiało jeszcze więcej przyjemności, firmowe technologie Sony Clear Audio poprawiają dynamikę i szczegółowość brzmienia. Technologia Clear Stereo ma za zadanie osłabianie przesłuchów między kanałami, a technologia Clear Bass wytwarza mocne tony niskie, nie powodując zniekształceń. Za zapewnienie czystej, szczegółowej reprodukcji wysokich częstotliwości, traconych zwykle podczas przekształcania dźwięku o jakości CD do formatu MP3, odpowiada technologia DSEE.

Sony Walkman A845

Podłączając do nowego odtwarzacza Walkman 13,5-milimetrowesłuchawki douszne typu EX, można zanurzyć się w dźwięku bez niepożądanych hałasów. Jest to zasługą cyfrowego systemu osłabiania zewnętrznych hałasów, opartego na zaawansowanych technikach przetwarzania. System ten redukuje do98% zewnętrznych hałasów bez pogorszenia jakości dźwięku. Dostępność trzech profili ustawień pozwala na wybór optymalnego sposobu wyciszania zewnętrznych dźwięków na pokładzie samolotu, w pociągu, autobusie albo w biurze. Dostarczona przejściówka umożliwia bezpośrednie podłączenie odtwarzacza do pokładowego systemu audiowizualnego i wykorzystanie systemu osłabiania hałasów podczas słuchania muzyki i oglądania filmów w samolocie.

Importowanie muzyki, filmów, zdjęć i playlist przebiega szybko i bezproblemowo –wystarczy przeciągnąć odpowiednie pliki z folderu w komputerze bądź z programu iTunes9.0, posługując się dostarczonym programem Content Transfer. Program ten umożliwia także przekształcenie pewnych plików MPEG1 i innych materiałów do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz Walkman. Warto w tym miejscu zauważyć, że urządzenie obsługuje szereg najważniejszych formatów muzyki i filmów, między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM.

Sony Walkman A845

Raz naładowany Walkman A845 może grać naprawdę długo, bo aż do 29 godzin. W przypadku odtwarzania filmów akumulator wystarczy do 9 godzin – dostatecznie dużo, by nie nudzić się w długiej podróży. Nowością jest możliwość wyboru specjalnego trybu ochrony akumulatora. Wydłuża on okres eksploatacji baterii przez ograniczenie jego ładowania do maksymalnie 90% pełnej pojemności. Chcąc spersonalizować wygląd głównego menu odtwarzacza, można skorzystać z szeregu fabrycznie zainstalowanych tapet. Użytkownik może ponadto nadać wyświetlaczowi całkowicie niepowtarzalny wygląd przez umieszczenie na nim wybranego zdjęcia.

W ofercie pojawi się także szereg opcjonalnych akcesoriów dopasowanych do nowego modelu, między innymi zestaw głośników SRS-NWGU50 pełniący rolę stacji dokującej odtwarzacz i pozwalający na słuchanie w domu bogatego, mocnego dźwięku z głębokim basem. Do kupienia będą także osłony zabezpieczające ze skóry i z silikonu. Odtwarzacz Walkman wideo MP3 NWZ-A845 będzie dostępny od lutego 2010.

blog comments powered by Disqus
Sony Walkman A845 – filigranowy odtwarzacz multimediów