PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Epson EH-TW5400 vs Optoma HD27e - Porównanie tanich projektorów

Rynek projektorów rośnie, Epson bryluje

Rynek projektorów rośnie, Epson bryluje

Według najnowszych badań rynku, przeprowadzonych przez Futuresource Consulting, sprzedaż projektorów w Polsce, w okresie trzech pierwszych kwartałów tego roku, wzrosła o 31 procent.

Wiadomości dobre, szczególnie z perspektywy polskiego oddziału Epsona. Po trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku firma może pochwalić się 95 procentowym udziałem w rynku projektorów multimedialnych (wyposażonych we wbudowany odtwarzacz CD/DVD oraz głośniki). Wyników takich dostarczyły badania przygotowane przez Futuresource Consulting. Z udostępnionych danych możemy ponadto dowiedzieć się, że znaczny wzrost sprzedaży – sięgający 31 procent – zanotował cały segment rynku projektorów.

123

„Mieliśmy nadzieję, że po dość trudnym 2009 roku sytuacja na rynku ustabilizuje się. Powiem jednak szczerze, że nawet w bardzo optymistycznych prognozach nie spodziewaliśmy się aż takiego wzrostu. Pomimo, że Epson od wielu lat pozostaje globalnym liderem, w Polsce musieliśmy budować swoją pozycję praktycznie od początku. Tak znaczące wzrosty motywują nas do dalszego działania i pokazują, że rynek się zmienia. Klienci cenią jakość i komfort użytkowania, a cena przestaje być czynnikiem determinującym zakup”, komentuje Tomasz Jaroszewicz, prezes polskiego oddziału firmy Epson.

23

Potwierdzeniem dynamicznego rozwój rynku jest szybki wzrost sprzedaż projektorów o ultrakrótkim rzucie, które do oferty trafiły zaledwie przed kilkoma miesiącami. Także i na tym polu Epson odniósł znaczny sukces, zdobywając prawie połowę rynku – 48 procent. Na tym jednak nie koniec dobrych informacji dla Epsona. W przypadku trzeciego kwartału br. Firma zanotowała bardzo duży wzrost sprzedaży modeli do kina domowego. W tym okresie udział Epsona wzrósł do 46 procent. Do tego należy jeszcze dodać 36 procent udziału i niemal trzykrotny wzrost sprzedaży, w porównaniu do roku ubiegłego, w kategorii projektorów z panoramicznym obrazem.

12

Podsumowując powyższe informacje należy cieszyć się ze wzrostu sprzedaży i przede wszystkim pogratulować firmie Epson znakomitych wyników, na które z pewnością wpływ miało znaczne zróżnicowanie produktów zarówno cenowe, jak i funkcjonalne. Bogata oferta i atrakcyjne ceny sprawiają, że coraz więcej firm czy klientów indywidualnych, może sobie pozwolić na zakup projektora.

blog comments powered by Disqus
Rynek projektorów rośnie, Epson bryluje