PODPOWIEDZI:

Problem z mikrofonem w iPhonie 7 i iPhonie 7 Plus - Sprawa rozwiązana?

Problem z mikrofonem w iPhonie 7 i iPhonie 7 Plus - Sprawa rozwiązana?

Od pewnego czasu użytkownicy wspomnianych modeli smartfona od Apple, borykają się z problematycznym działaniem mikrofonu. Czy gigant z Cupertino wreszcie przyzna się do błędu i naprawi usterkę? Tego dowiecie się z niniejszego materiału. Zapraszam!

Rzeczony producent elektroniki już niepierwszy raz, z niemałym problemem przychodzi przyznać mu się do błędu, przez który cierpią jego klienci. Nie tak dawno, opisywany był problem niemożliwości wykonania nieautoryzowanych napraw, co z pewnością spędza sen z powiek wielu z Was. Dzisiaj przyjdzie nam przytoczyć sprawę dotycząca problematycznego funkcjonowania mikrofonu wbudowanego w iPhone'a 7 oraz iPhone'a 7 Plus.

iPhone 7

Genezę powstania tegoż problemu datuje się na dzień otrzymania aktualizacji  iOS 11.3. Wówczas pojawiły się komplikacje, które uniemożliwiały przeprowadzania rozmów, gdyż użytkownik iPhone'a był automatycznie wyciszany. Finalnie, ikonka głośnika jest dezaktywowana, a nasz rozmówca nie ma możliwości usłyszenia nas przez swój telefon. Co z tym zrobiło Apple? Wystosowało specjalną instrukcję dla swoich autoryzowanych serwisów.

iPhone 7 VS OnePlus 3 - Sprawdź Jaki Smartfon Jest Lepszy>>>

Problemy z iPhonem 7

Tak, panowie ze słonecznej Kalifornii po dziś dzień oficjalnie nie przyznają się do zaistniałej sprawy. Jedynie podali swoim autoryzowanym serwisom pewne instrukcje, w których nakazują by od smartfona zostały odłączone wszelkie sparowane urządzenia audio poprzez Bluetooth lub sposób przewodowy. Jeżeli to nie pomogło, należy przeprowadzić diagnostykę audio. 

iPhone 7 Blue

W panelu diagnostycznym winna pojawić się informacja o niemożności wykrycia "docka". Drugą przyczyną może być niewspierane akcesorium. Jeżeli takie informacje zostaną odczytane przy pomocy wspomnianego panelu, należy przeprowadzić procedurę naprawy. Niestety, ale znikąd nie dowiadujemy się o prawdziwym źródle problemu i czy jest ono usuwane drogą sprzętowej naprawy czy też korekty w oprogramowaniu. Apple jest w tej kwestii dość tajemnicze, czego mimo wszystko można było się spodziewać. Czy wiadomość ta zostanie podana oficjalnie?Zapraszam Was serdecznie do komentowania!

źródło: engadget

blog comments powered by Disqus
Problem z mikrofonem w iPhonie 7 i iPhonie 7 Plus - Sprawa rozwiązana?