PODPOWIEDZI:

Zmodyfikowany dron uratował życie szczeniaczka

Zmodyfikowany dron uratował życie szczeniaczka

Konstruktor z New Delhi samodzielnie przygotował akcję ratunkową, by wydostać małego pieska z kanału odpływowego pomiędzy dwiema drogami. Ciche popiskiwanie przerażonego zwierzaka dotarło do właściwych uszu – jego wybawca to specjalista od robotyki i sztucznej inteligencji.

Podczas porannego spaceru Milind Raj usłyszał niepokojące odgłosy. Przechodzień zauważył wycieńczonego szczeniaczka, który wpadł do głębokiego kanału. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że piesek znajdował się tam już od dwóch dni, jednak nikt się nie kwapił do pomocy. Psiak faktycznie wyglądał na wyczerpanego. Z informacji pozyskanych przez Raja wynika, że próba uratowania zwierzątka mogłaby się zakończyć tragicznie także i dla potencjalnego bohatera. Nie jest tajemnicą, że Indie mają ogromny problem z zanieczyszczeniami i higieną, więc zwyczajne zejście do kanału po drabinie nie wchodziło w tym wypadku w grę.

Raj zdecydował, że podejmie wyzwanie. W ciągu kilku godzin znalazł sposób na to, jak połączyć robotyczne ramię ze swoim prototypowym dronem. Obydwa urządzenia skonstruował własnoręcznie w swoim laboratorium. Nad dronem pracował już około dwóch lat, jednak dołączona do niego mechaniczna ręka wymagała dużych modyfikacji w błyskawicznym tempie. Wyposażył ją w specjalne sensory do monitorowania akcji serca i oddechu swojego małego pasażera, co w połączeniu z zaawansowaną sztuczną inteligencją, zapewniło zwierzęciu bezpieczeństwo podczas transportu.

Bohaterski konstruktor, który przygarnął pieska

Czytaj także: Egzoszkielety pozwolą rozwinąć skrzydła użytkownikom dronów >>>

Piesek był tak zmęczony i przerażony, że praktycznie nie reagował. Dzięki temu Raj mógł spokojnie manewrować swoim wynalazkiem. Akcja zakończyła się podwójnym sukcesem. Pies nie tylko przeżył, ale także znalazł nowy dom u swojego wybawcy, który postanowił go przygarnąć. Bohaterski Hindus nadał mu imię Lifted, co można rozumieć jako Podniesiony.

Źródło: Business Insider India

blog comments powered by Disqus
Zmodyfikowany dron uratował życie szczeniaczka