PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Spyro Reignited Trilogy – Fioletowy smoczek atakuje komputery!

S.I. projektuje nowe poziomy do klasycznego Dooma

S.I. projektuje nowe poziomy do klasycznego Dooma

Naukowcy pracują nad zaawansowaną siecią S.I., która ma wyręczyć rzesze ludzi zajmujących się projektowaniem lokacji w grach komputerowych. Dzięki tej technologii tworzenie gier nie będzie tak kosztowne i czasochłonne - przekonują badacze.

Włoscy naukowcy rozpoczęli proces nauczania stworzonej przez nich sztucznej inteligencji. Na ich celowniku znalazł się historyczny Doom, czyli gra, która poprowadziła gatunek FPS-ów na nieznany do tej pory grunt. Sztuka projektowania nowych poziomów do tego tytułu wbrew pozorom nie jest taka prosta.

Cyfrowe gry PC - setki tytułów, konkurencyjne ceny >>>

Nauka zaczęła się od analizy wszystkich plansz, które do tej pory były tworzone wyłącznie przez ludzi. Wykorzystano dane z ponad tysiąca oficjalnych map oraz dziewięciu tysięcy stworzonych przez graczy, dostępnych do pobrania za darmo w sieci.

Badacze utworzyli specjalny katalog ze zdjęciami oraz informacjami o poszczególnych poziomach, by ułatwić przyswajanie wiedzy przez cyfrową inteligencję. Po ponad 36 tysiącach prób komputer w końcu samodzielnie stworzył grywalną planszę.

Super Mario Bros.

Czytaj także: Nigdy więcej kabli - Samodzielne gogle VR już tu są >>>

W tym samym czasie na Uniwersytecie Kalifornijskim trwają prace nad podobnym systemem, który ma budować poziomy dla Super Mario Bros. Obydwa projekty są jeszcze w fazie prototypowej i nie zostały jeszcze udostępnione do testowania szerszemu gronu odbiorców.

Źródło: BBC

blog comments powered by Disqus
S.I. projektuje nowe poziomy do klasycznego Dooma