PODPOWIEDZI:

Nokia 5233 eksplodowała i zabiła 19-letnią dziewczynę!

Nokia 5233 eksplodowała i zabiła 19-letnią dziewczynę!

Eksplozje telefonów to raczej nic nowego, gdyż czasem takie incydenty mają miejsce. Co innego, gdy kończą się... śmiercią. Niestety doszło do takie zdarzenia w Indiach, a ofiarą jest nastolatka. W poniższym newsie macie więcej szczegółów dotyczących tego nieszczęśliwego zajścia.

Kilka godzin temu pisałem o wypadku, w którym autonomiczny samochód Ubera zabił rowerzystkę. Niestety mam kolejne doniesienia o tragicznym wypadku.

W Indiach, a dokładniej w stanie Orisa, pewnA 19-latka została zabita przez eksplozję swojego telefonu. Zabójczym urządzeniem mobilnym okazała się Nokia 5233. Dziewczyna rozmawiała przez telefon i postanowiła go podładować, gdyż stan baterii był niski. Gdy tylko tak zrobiła, telefon nieoczekiwanie eksplodował. Doszło do poważnych obrażeń ciała nastolatki. Szybko została przewieziona do pobliskiego szpitala, w którym niestety zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

telefon zabil nastolatke

Kto za to odpowie? Wygląda na to, że nikt. Pieczę nad smartfonami marki Nokia sprawuje aktualnie HMD Global - od 2016 roku. Nokia 5233 została wyprodukowana w 2010 roku. Poniżej komunikat rzecznika HMD Global:

"Jesteśmy bardzo zasmuceni, gdy słyszymy o niefortunnym incydencie z udziałem 19-letniej dziewczynki, o której doniesiono. Ten telefon komórkowy nie był produkowany ani sprzedawany przez HMD Global, nową siedzibę telefonów Nokia, utworzoną w 2016 r. w celu stworzenia nowej gamy urządzeń. W HMD Global angażujemy się w produkcję wysokiej jakości słuchawek, które zapewniają wysoki poziom obsługi i spełniają wysokie oczekiwania klientów".

Wciąż są badane wszystkie okoliczności śmierci nastolatki. Do zdarzenia doszło kilka dni temu, ale dopiero dzisiaj o tym szerzej poinformowano.

Warto dodać, że Nokię 5233 wciąż można czasem gdzieś kupić - np. w Indiach, na Amazon India lub też... na polskim Allegro! Znalazłem właśnie dwie aukcje tego modelu. Radzę go jednak nie kupować...

Źródło: financialexpress/gizmochina 

blog comments powered by Disqus
Nokia 5233 eksplodowała i zabiła 19-letnią dziewczynę!