PODPOWIEDZI:

Autonomiczne auto Ubera zabiło rowerzystkę

Autonomiczne auto Ubera zabiło rowerzystkę

Autonomiczność w motoryzacji ma jeszcze przed sobą długą drogę. Doszło bowiem do tragedii w mieście Tempe w Arizonie, gdzie rowerzystka została śmiertelnie potrącona przez autonomiczny samochód.

Już od kilku lat Uber testuje różne funkcjonalności w autonomicznych pojazdach. Od kilku miesięcy ich samoprowadzące się pojazdy można spotkać w kilku miastach USA. Jednym z nich jest Tempe w Arizonie.

Przeczytaj również: Zmiany na polskich drogach - wzrost elektromobilności >>>>

Niestety doszło tam do tragedii. Autonomiczne Volvo XC90 od Ubera śmiertelnie potrąciło rowerzystkę, która przekraczała jezdnię w miejscu niedozwolonym. Auto nie zareagowało na zaistniałą sytuację. To jednak nie wszystko. W samochodzie był także kierowca, który w każdej chwili mógł zareagować, lecz z niewiadomych jeszcze przyczyn nie zrobił tego.

Warto wspomnieć, że do zdarzenia doszło w nocy, a ofiarą jest 49-letnia Elaine Herzberg, mieszkanka Tempe. Kto odpowie za jej śmierć? Podejrzewam, że zarówno Uber, jak i kierowca felernego Volvo XC90. Zajście to poskutkowało również wstrzymaniem testów w czterech amerykańskich miastach.

Źródło: CNBN

EDIT: W sieci pojawiło się nagranie z wypadku

blog comments powered by Disqus
Autonomiczne auto Ubera zabiło rowerzystkę