PODPOWIEDZI:

Elektromobilność na polskich drogach - Będzie dużo lepiej!

Elektromobilność na polskich drogach - Będzie dużo lepiej!

Jeżeli rozważacie zakup elektrycznego samochodu, ale obawiacie się słabej dostępności stacji do ich ładowania, to mam dobrą informację - będzie dużo lepiej! Za elektromobilność w naszym kraju bierze się firma GreenWay.

Elektryczne samochody bez wątpienia mają sporo zalet, a największą z nich jest oszczędność pieniędzy posiadacza takiego pojazdu. Niestety w Polsce, wciąż sporym problemem jest mała liczba stacji do ładowania elektrycznych aut.

Przeczytaj też: Mech w oponie - ekologiczne opony GoodYear >>>

Ma się to jednak zmienić, gdyż elektromobilność rozkręca na dobre firma GreenWay. Już w przyszłym roku na autostradzie A1 i A2 (na ich skrzyżowaniach) pojawia się dwie ładowarki do elektrycznych samochodów, które zaliczają się do ultraszybkiego typu. Mają one dysponować wysoką mocą, dzięki której 3-minutowe ładowanie wystarczy na 100 km jazdy!

Komentarz szefa GreenWay Polska - Rafała Czyżewskiego:

"Na autostradzie A1 obok kilku ładowarek szybkich zamierzamy zainstalować także stacje ultraszybkie. Planujemy je głównie w miejscach skrzyżowań z innymi autostradami, np. na odcinku A1, między Trójmiastem a Łodzią i na obu MOP-ach Malankowo, zarządzanych przez Gdańsk Transport Company"

To oczywiście nie wszystko - projekt GreenWay (który współfinansuje Unia Europejska) zakłada powstanie 200 nowych stacji ładowania do 2020 roku. Wśród nich ma być 10 ultraszybkich i 35 szybki stacji. Brzmi obiecująco.

Jeżeli ten projekt Was ciekawi, to przeczytajcie o nim więcej na stronie GreenWay Polska.

Źrodło: GreenWay Polska

blog comments powered by Disqus
Elektromobilność na polskich drogach - Będzie dużo lepiej!