PODPOWIEDZI:

Uwaga na zakupy w COMPMEDIA.EU!

Uwaga na zakupy w COMPMEDIA.EU!

COMPMEDIA.EU to następny sklep internetowy z wątpliwą reputacją. Brak zewnętrznego systemu płatności jak PayU, czy Przelewy24 oraz jakichkolwiek opinii w sieci to znaki, że możemy mieć do czynienia z oszustami.

Zakupy w sieci niekoniecznie należą do bezpiecznych, co już nie raz udowadnialiśmy na łamach tego portalu. W tym materiale przyjrzymy się sklepowi COMPMEDIA.EU, który już na pierwszy rzut oka wygląda podejrzanie.

COMPMEDIA.EU - brak bezpiecznego systemu płatności

Już sam początek mojej znajomości ze sklepem internetowym COMPMEDIA.EU nie wróżył niczego dobrego. Wykonując testowe zamówienie zostałem skierowany wprost do płatności przelewem, bez żadnego pośrednika, typu PayU, który sklep by zweryfikował. Mamy więc pierwsze ostrzeżenie, obok którego nie da się przejść obojętnie.

COMPMEDIA.eu - opinieDodatkowo, tym razem nie dostałem od razu danych do przelewu, te wyśle mi "pracownik", więc jestem praktycznie pewien, że nie będą pokrywały się z wpisem do KRS i osobą podaną w regulaminie jako założyciel działalności, niejaką Agnieszką Moniką Czogałą.

Masz wątpliwości odnośnie sklepu internetowego? Zadaj pytanie w komentarzu lub daj znać na naszej grupie na Facebook!

Młoda firma z wielkim asortymentem? To niemożliwe!

Jeżeli czytaliście artykuł o tym, jak nie dać się oszukać przez sklep internetowy, to wiecie, że ważnym krokiem w naszym śledztwie jest sprawdzenie wpisu w KRS.

Z tego jasno wynika, że firma ledwie powstała, a w rubryce PKD nie ma nawet śladu o działalności handlowej przez Internet. Biorąc pod uwagę różnorodność asortymentu i stany magazynowe nie jest możliwym, by ta firma była prawdziwa.

Rejestracja jako podatnik VAT

Następnym i właściwie ostatecznym ciosem dla wiarygodności sklepu internetowego COMPMEDIA.EU jest brak rejestracji jako podatnik VAT. Firma działająca na rynku elektroniki wręcz musi być płatnikiem VAT, a Ci weryfikowani są znacznie dokładniej, z osobistym sprawdzeniem przez inspektora zgodności adresu siedziby z prawdą włącznie, więc żaden lewy sklep nie jest w stanie jej przejść pozytywnie.

COMPMEDIA.EU - brak rejestracji jako płatnik VATPortal Podatkowy jest idealnym miejscem do sprawdzania po numerze NIP takich przedsięwzięć, więc polecam Wam to robić, bo dzięki niemu nie natniecie się tak łatwo na oszustów, skuszeni dziwnie niskimi cenami.

Siedziba firmy pod nieistniejącym adresem

Pozostał ostatni gwóźdź do trumny, w której spoczywa COMPMEDIA.EU, czyli adres siedziby, podany w regulaminie, który jest niezgodny z tym podanym do rejestracji działalności.

COMPMEDIA.EU - adres siedzibyPlac Zamkowy 132 w Warszawie nijak się ma do ulicy Rzepin 19, jako że ta po prostu nie istnieje. Gdyby ta wieś była standardową ulicówką, to pewnie taki adres by się pojawił, jednak tutaj mamy nieco bardziej rozbudowany system ulic.

Nie róbcie zakupów w COMPMEDIA.EU!

Jeżeli nie chcecie zostać oszukani, to nie róbcie zakupów w sklepie internetowym COMPMEDIA.EU! Podczas naszego śledztwa znaleźliśmy wiele przesłanek ku temu, że mamy do czynienia z naciągaczami, którzy żerują na nieświadomych konsumentach.

Jeżeli jesteście osobami pokrzywdzonymi i nie wiecie co robić dalej, zapraszamy do naszego materiału wideo, w którym rozmawialiśmy na ten temat z prawnikiem.

blog comments powered by Disqus
Uwaga na zakupy w COMPMEDIA.EU!
Autor: Paweł Rudy