PODPOWIEDZI:

Ukraina dołączy do grona państw legalizujących kryptowaluty

Ukraina dołączy do grona państw legalizujących kryptowaluty

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce Polska stanie się prawdziwą wyspą. Kolejny kraj idzie w kierunku legalizacji cyfrowych walut, co sprawia, że nasi urzędnicy są coraz bardziej samotni w swoich poczynaniach.

Aleksiej Muszak, który jest członkiem ukraińskiego parlamentu, opublikował ważną informację na Facebooku. Wynika z niej, że Ukraina już przygotowała swoją propozycję nadzoru rynku kryptowalut. Uwzględniono w niej ryzyko związane z praniem brudnych i pieniędzy i finansowaniem terroryzmu, ale podkreślono także wyraźne korzyści, które wynikają z wykorzystania tej technologii, ze wskazaniem na rozwój wielu aspektów życia, w tym służby zdrowia i edukacji.

Czytaj także: Polska skarbówka poluje na zwolenników kryptowalut >>>

Ukraińska Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła w tym miesiącu, że jej dążenia będą miały na celu to, aby kryptowaluty stały się powszechnym instrumentem finansowym. Na początku tego roku Narodowy Bank Ukrainy ogłosił rozpoczęcie prac nad cyfrowym odpowiednikiem tradycyjnej waluty.

Ukraińcy już w 2014 nowoływali do bojkotu rządu.

Laptopy dla biznesu - ogromny wybór i świetne ceny >>>

Muszak twierdzi, że aktualna wersja dokumentu nie jest jeszcze finalna. W przeciągu dwóch tygodni powstanie ostateczny projekt ustawy regulującej rynek kryptowalut w tym państwie. Narodziła się dyskusja o kwestii regulowania ICO. Przedstawiciel ukraińskiego rządu stwierdził, że w tym temacie nie ma jeszcze żadnych gotowych rozwiązań, ponieważ naród jest zbytnio podzielony. Ci, którzy chcą ścisłych regulacji natrafiają na kontrargumenty, przekonujące o tym, że zbytnie restrykcje ograniczają użyteczność tej formy finansowania.

Źródło: Kantor Bitcoin

blog comments powered by Disqus
Ukraina dołączy do grona państw legalizujących kryptowaluty