PODPOWIEDZI:

Już niedługo każdy z Was będzie mógł zostać egzorcystą!

Już niedługo każdy z Was będzie mógł zostać egzorcystą!

Wierzycie w skuteczność egzorcyzmów? No cóż, już niedługo będziecie mogli sprawdzić ich działanie w praktyce! Na platformę Steam zmierza gra Priest - czyli symulator egzorcysty.

Polskie studio Delirma zapowiedziało, że już w przyszłym roku gracze będą mogli pobrać ich indie projekt - grę Priest. Tytuł będzie dostępny na popularnej platformie Steam, a gameplay będzie opierał się o “przygody” egzorcysty. Gra pozwoli na zmierzenie się z serią opętań w tajemniczej wiosce. Premiera już na lato 2019 roku - na ten moment wiemy jedynie o wydaniu na PC, jednak producenci nie wykluczają pojawienia się w przyszłości wersji na konsole nowej generacji.

W grze wcielimy się w egzorcystę.

Grę Priest stworzyło zaledwie kilka osób. Byli to jednak doświadczeni twórcy, którzy mają za sobą tytuły takie jak Ultimate Fishing Simulator czy Earthworms. Już na starcie producenci zyskują punkty za oryginalności pomysłu - no bo powiedzcie mi, ile znacie gier o egzorcyzmach? Studio zapewnia jednak, że na pomyśle się nie kończy. Rozgrywka ma być wciągająca, zapewniać nowatorskie podejście do tematu. Akcja gry będzie toczyć się w wiosce, w której dochodzi do niewytłumaczalnych serii opętań. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

W grze zmierzymy się z wieloma przeciwnikami - opętanymi.

Gracz będzie musiał ciągle dostosowywać taktyki i działania do konkretnego przypadku opętania. To właśnie w jego gestii będzie leżał dobór remedium, modlitw oraz ekwipunku. Postać będzie traciła wytrzymałość i kondycję. Rozgrywka ma być nieliniowa, a w trakcie potyczek będziemy mogli korzystać z pomocy osób wcześniej uratowanych.

W czasie rozgrywki spotkamy przyjaciół, którzy nam pomogą.

Damy dużo swobody. Gracz decyduje o ścieżce działania i sposobie, w jaki zmierzy się z kilkudziesięcioma obecnymi w wiosce demonami. Szeroki wybór dotyczy także rozwoju egzorcysty. Chodzi o cechy i konkretne umiejętności – pogrupowane w ramach kilku różnych szkół egzorcyzmów. Co równie ważne, Priest nie będzie tzw. samograjem – trzeba liczyć się z realnym wyzwaniem. Nawet jeśli gracz zdecyduje się na co-op” – dodaje Michał Jod.

blog comments powered by Disqus
Już niedługo każdy z Was będzie mógł zostać egzorcystą!