PODPOWIEDZI:

Zawsze sprawdzaj, co podpisujesz…

Zawsze sprawdzaj, co podpisujesz…

25 maja 2018 roku RODO zaczęło obowiązywać z całą swoją mocą, wymuszając na przedsiębiorcach podjęcie kroków w celu ochrony danych osobowych swoich klientów. Okazuje się, że najpopularniejsze portale w Polsce udostępniają nasze dane setkom firm…

RODO wymusiło duże zmiany w polityce przedsiębiorstw zarządzających danymi osobowymi. Patrząc na sprawę z perspektywy zwykłego użytkownika Internetu, nie da się jednak nie zauważyć korzyści płynących z tego rozporządzenia. Firmy zostały zmuszone do ujawnienia tego, w jaki sposób dysponują naszymi danymi i komu je udostępniają – do tej pory bez naszej wiedzy.

Czytaj także: Skarbówka poluje na zwolenników kryptowalut >>>

Fale spamu, złośliwe oprogramowanie i nachalne reklamy nie ominą nas jednak, jeżeli dalej będziemy na to przystawać. Warto pamiętać, że RODO nie blokuje i nie zakazuje udostępniania danych, ale jedynie narzuca obowiązek informowania użytkowników o tym, co dalej będzie się działo z informacjami o nich samych. Jeżeli nie przestajemy korzystać z portali, które masowo udostępniają nasze dane, świadomie godzimy się na taki proceder.

RODO wbrew pozorom ma nas chronić, a nie atakować.

Solidny wybór laptopów w przystępnych cenach >>>

Światło dzienne ujrzała niewygodna prawda o wielu popularnych w Polsce serwisach internetowych. Niechlubnym przykładem może być Interia, która udostępnia dane dla setek różnych firm. Spółka prowadzi kilkadziesiąt rozmaitych stron internetowych, więc użytkownicy są zobligowani, by ewentualnie wyłączyć swoją zgodę na udostępnianie danych dla każdej witryny z osobna, co jest nieco kłopotliwe.

Interia to tylko jeden z wielu przykładów. Kolejnym jest Grupa TVN, która kolekcjonuje i udostępnia dane dla ponad 600 firm. Znany i lubiany portal Wirtualna Polska informuje swoich użytkowników o tym, że informacje o nich również są udostępniane w skali masowej – spis zaufanych partnerów WP obejmuje niemal 700 podmiotów

Zawsze dokładnie czytajcie, na co się zgadzacie, żeby uniknąć późniejszych niespodzianek.

Źródło: Internet

blog comments powered by Disqus
Zawsze sprawdzaj, co podpisujesz…