PODPOWIEDZI:

Xiaomi Mi MIX 2S już w sklepach - Znamy cenę!

Xiaomi Mi MIX 2S już w sklepach - Znamy cenę!

Wiemy kiedy Mi MIX 2S trafi na polski rynek! Nowe urządzenie Xiaomi będzie dostępne w dwóch wersjach, obie z podwójnym aparatem. Telefon ląduje na półkach już dzisiaj!

Producent mówi, że Xiaomi Mi MIX 2S to telefon przede wszystkim ładny. Urządzenie wygrało kilka konkursów, otrzymując nagrodę od IDEA, IF, Red dot i Good Design. Ba, model został również doceniony przez National Design Museum w Finlandii, Centrum Pompidou we Francji czy Die Neue Sammlung w Niemczech. Widząc te wszystkie wyróżnienia, zastanawiam się - czy oni wszyscy są ślepi?

Telefon bardzo przypomina konkurenta od Apple - przynajmniej z tyłu.

Mi osobiście telefon ten się nie podoba. Tył jest kompletnym klonem iPhone’a X i nawet się z tym nie kryje. Przód… cóż, chiński klon 10-tki już jest (Xiaomi Mi 8), także bez sensu byłoby znowu wstawienie notach’a. Jasne, komuś na pewno ten telefon może przypaść do gustu, jednak mnie osobiście zabiegi stylistyczne odrzucają.

Urządzenie ma dwie wersje kolorystyczne.

Trochę lepiej jest jednak z aparatem. Na tyle wykorzystano zestaw 12 MP + 12 MP z technologią Dual Pixel. Czujnik Sony IMX363 o wielkości pojedynczego piksela zbiera więcej światła, co przekłada się na lepszej jakości zdjęcia. Dual Pixel odpowiada za szybkość ustawiania ostrości. DxOMark wystawiło temu telefonowi ocenę 101, co jest drugim najwyższym wynikiem w historii. Jak wypada to w praktyce - wszyscy chyba wiemy. Warto również dodać, że aparat przedni znowu został umieszczony na dole ekranu. Nie ma to jak selfie od dołu...

Aparat na dole ekranu kończy się odwróceniem telefonu do góry nogami w celu zrobienia dobrego selfie.

Mi MIX 2S nadrabia procesorem. Chiński produkt wyposażono w Qualcomm Snapdragon 845, stworzony w procesie 10 nm. Rdzenie Kryo 385 o taktowaniu do 2,8 GHz działają o 30% lepiej niż poprzednie generacje. Co więcej, jest też nowy procesor graficzny, Adreno 630. Do całości dochodzi jeszcze 6 GB pamięci DRAM oraz 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli chodzi o baterię, to nie jest najgorzej. Mi MIX 2S posiada funkcję ładowania szybkiego i bezprzewodowego, bateria ma pojemność 3400 mAh. Zastosowano złącze USB-C i kopię FaceID do odblokowywania. Na szczęście jest też skaner linii na tyle, czego nie ma nawet w produkcie Apple.

Ekran nowego Mi MIX 2S.

Ceny? Na polskim rynku drożej niż byśmy chcieli. Wersja 6GB+64GB to 2599 PLN a wersja 6GB+128GB to koszt 2799 PLN.

Źródło: XIAOMI

blog comments powered by Disqus
Xiaomi Mi MIX 2S już w sklepach - Znamy cenę!