PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Zobaczcie, jak się hakuje inteligentne kłódki

Zobaczcie, jak się hakuje inteligentne kłódki

Nowy gadżet w postaci zabezpieczonych czytnikiem linii papilarnych kłódek okazał się być nie do końca bezpiecznym produktem. Specjaliści od bezpieczeństwa w sieci dowiedli, że warto zastanowić się dwa razy przed zakupem takiej zabawki.

Cieszące się zainteresowaniem inteligentne kłódki okazały się być niezwykle proste do złamania, zarówno fizycznie, jak i wirtualnie. Jednym z takich urządzeń jest TappLock, którego produkcja ruszyła dzięki wsparciu społeczności w kampanii Indiegogo. Produkt pojawił się już w sprzedaży, jednak opinie specjalistów są druzgocące.

Czytaj także: Inteligentny domofon zapobiegł włamaniu >>>

Urządzenie jest zabezpieczone w niewystarczający sposób. Fizyczne rozbrojenie jest możliwe w zaledwie 30 sekund, za pomocą zwyczajnego wkrętaka i uchwytu od kamery GoPro.

Cyfrowe zabezpieczenia w zasadzie nie istnieją w przypadku TappLocka. Dane przetwarzane przez urządzenie nie są w żaden sposób szyfrowane, więc w zasadzie każdy może zyskać dostęp do tych informacji bez większego problemu. Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć, jak wygląda proces hakowania tego urządzenia. Materiał video trwa niecałe 10 sekund.

Laptopy dla graczy - ogromny wybór, przystępne ceny >>>

Taka kłódka kosztuje około 100 dolarów.

Źródło: The Verge

blog comments powered by Disqus
Zobaczcie, jak się hakuje inteligentne kłódki