PODPOWIEDZI:

XZ3 i XZ3 Premium wyciekają - Sony stawia na moc

XZ3 i XZ3 Premium wyciekają - Sony stawia na moc

Sony dotychczas nie ścigało się z innymi firmami, jeśli chodzi o specyfikację. Jednak najnowsze doniesienia z Japonii sugerują, że może się to zmienić. Zarówno XZ3 jak i XZ3 Premium mają być topowe w każdym calu.

Choć do Polski nie dotarła jeszcze Xperia XZ2 Premium i na razie możemy zakupić tylko starszy model, to Sony na pewno nie składa broni. Ich cykl wydawniczy ostatnio przyspieszył i być może nie będzie trzeba czekać rok na trzecią generację linii XZ. Przecieki wskazują na to, że najnowsze modele zobaczymy już podczas sierpniowych targów IFA w Berlinie. Czy XZ3 i XZ3 Premium okażą się niespodzianką?

Potencjalny wyglad Xperii XZ3

W jakimś stopniu tak, jeśli potwierdzi się wyciek z serwisu sumahoinfo.com. Xperia XZ3 ma bowiem zyskać podwójny aparat - coś, czym dotychczas pochwalić mogła się tylko seria Premium. Sprawiłoby to też, że jeszcze niżej znalazłby się czytnik linii papilarnych. Ulokowanie go na środku urządzenia może utrudnić jego używanie. Redaktor sumahoinfo jednak uspokaja - dzięki temu, że prototyp jest chudszy od Xperii XZ2, będzie używało się go wygodniej. Dodatkowo widzimy, że Sony podtrzymuje swoją wizję designu wprowadzoną w Xperii XZ2 - zagięte szkło z tyłu obudowy i mydelniczkowaty kształt.

podwojny aparat i czytnik umieszczony pod nim to charakterystyczny design xperii

I moglibyśmy powiedzieć, że to wszystko, co wiemy o XZ3, ale tutaj do akcji wkracza wyciek z GFX Bench. Na serwisie, który sprawdza wydajność urządzeń, pojawił się tajemniczy test z nazwą kodową SM H8416. Wiedząc, jaką kodową nazwę miała poprzednia generacja (SM H8216) jesteśmy w stanie odgadnąć, że chodzi o kolejną odsłonę flagowej linii. 

XZ3 na gfxbench

Z przecieku wynika, że mielibyśmy do czynienia z potężną maszyną. Po raz pierwszy pojawiłoby się 6 GB RAMu. Nowością byłby także powiększony do 5,9 cala ekran. Sony wreszcie może postanowić, by dogonić konkurencję i zaoferować rozdzielczość 2K (1440x2880 pikseli) w formacie 18:9. Dotychczas stosowało panele o rozdzielczości Full HD. Wszystko napędzałaby ośmiordzeniowa jednostka Snapdragon 845 taktowana do 2,7 GHz z układem graficznym Adreno 630. Aparat 19MPx pochodziłby z modelu XZ2 Premium. Użytkownicy dostaliby 128 GB pamięci wewnętrznej, a nad wszystkim od premiery miałaby czuwać najnowsza wersja Androida - nienazwane jeszcze P. Sony miałoby w swojej ofercie potężnego flagowca bez kompromisów.

Bezkompromisowe smartfony w najlepszych cenach. Sprawdź!

Co jednak z linią Premium? Tutaj może dojść do bardzo ważnej z perspektywy użytkowników zmiany. Jak wiadomo, seria ta nie ulegała trendom na wydłużone ekrany i oferowała klasyczną rozdzielczość 4K (3840x2160 pikseli) w formacie 16:9. Podczas sierpniowej zapowiedzi może się jednak okazać, że pożegnamy się z pełnym 4K w modelu Premium. 

XZ3 Premium z nietypowym ekranem i androidem 9.0

Na stronie Xperia Blog pojawił się wyciek od tego samego autora, co w przypadku benchmarku na GFX Bench. Wskazuje on na to, że Sony pracuje także nad XZ3 Premium. Na ten moment wiemy niewiele, ale doszło tu do interesującej zmiany. Zamiast typowego 4K, Sony ma zaoferować okrojone 3840:1920 w formacie 18:9. Skąd taka decyzja? Prawdpodobnie wynika ona z ograniczeń Snapdragona 845. Gdyby Sony miało stworzyć ekran w pełnym 4K i proporcjach 18:9, miałby on 4320X2160 pikseli. Jednak układ graficzny w jednostce Qualcomma nie obsługuje rozdzielczości powyżej 4000 pikseli. Fani pełnego 4K będą musieli obejść się smakiem.

Sądzicie, że taka rozdzielczość jest potrzebna w smartfonie? Komentarze są do waszej dyspozycji!

Źródło: Xperia XZ3 sumahoinfo.com (przetłumaczone) oraz XZ3 Premium - sumahoinfo.com (przetłumaczone)

blog comments powered by Disqus
XZ3 i XZ3 Premium wyciekają - Sony stawia na moc