PODPOWIEDZI:

MSI jest najszybciej rozwijającą się marką monitorów!

MSI jest najszybciej rozwijającą się marką monitorów!

Firma MSI, wiodący na świecie producent sprzętu gamingowego, ma przyjemność poinformować o triumfie swoich Gamingowych Monitorów w latach 2018-2019. Z najwyższą globalną stopą wzrostu w branży monitorów do gier, MSI stała się siłą, z którą należy się liczyć.

Według danych opublikowanych w dniu 21 maja przez renomowaną firmę badawczą WitsView, MSI zająło drugie miejsce na rynku gamingowych monitorów z zakrzywionym ekranem, który obejmuje obecnie do 60% całego rynku monitorów. Producent otrzymał także pierwsze miejsce pod względem wzrostu na rynku monitorów dla graczy. Co więcej, stało się to w ciągu zaledwie dwóch lat od rozpoczęcia produkcji tego typu sprzętu komputerowego przez MSI.

MSI najszybciej rozwijającą się marką monitorów w 2018

Takie dane pokazują, że MSI ma duże możliwości R&D; i potrafi dokładnie ukierunkować się na potrzeby graczy. MSI nie zwalnia też tempa, kontynuując swoją filozofię przy planowanych już produktach.

„W 2018 roku firma MSI zanotowała najwyższy wzrost na rynku gamingowych monitorów.”

-donosi TrendForce, badanie firmy WitsView

Monitory od MSI - najszybciej rozwijająca się marka na Świecie

Posiadając szeroką ofertę monitorów o przekątnej od 24 do 34 cali, MSI planuje w najbliższej przyszłości włączyć do swojej linii także monitory o wysokiej rozdzielczości i dużej przekątnej ekranu.

Dobrym przykładem tego podejścia jest ostatnio wypuszczony Optix MPG341CQR. Jest to gamingowy monitor z dużym, 34-calowym panelem, systemem HDR 400, czasem reakcji matrycy wynoszącym 1 ms, 144-hercową częstotliwością odświeżania i wszystkimi innymi, lubianymi przez graczy funkcjami, takimi jak: GameSense czy technologia rozpoznawania twarzy.

MSI Optix MPG341CQR monitor 34 calowy

MSI ma również coraz większy wpływ na rynek standardowych, płaskich, gamingowych monitorów e-sportowych. W zeszłym roku, charakteryzujący się 240-hercową częstotliwością odświeżania i 1-milisekundowym czasem reakcji matrycy, monitor Oculux NXG251R był używany przez profesjonalnych graczy na e-sportowych turniejach MSI MGA i ESL One, co pozwoliło na dalszą ekspozycję marki MSI.

MSI Oculux NXG251R - monitor do E-Sportu

W tym roku firma MSI wprowadziła na rynek nowy i ulepszony model Oculux NXG252R z jeszcze krótszym czasem reakcji wynoszącym 0,5 ms. Na koniec, MSI zaprezentowała również model Oculux MAG271R o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, częstotliwości odświeżania 165 Hz i czasie reakcji 1 ms.

MSI MAG271R monitor 1080p

Monitory te mogą korzystać z wyjątkowej gamingowej aplikacji MSI OSD, dzięki czemu są w stanie zapewnić graczom najlepsze wrażenia podczas rozgrywki.

Oprogramowanie monitorów od MSI

Oprócz opracowywania nowych modeli monitorów, MSI ulepsza również gamingowe oprogramowanie sterujące monitorami, tak aby zapewnić graczom najmocniejsze wrażenia podczas gry.

Dzięki zastosowaniu w kilku modelach monitorów MSI niezwykłego, sterującego ich pracą układu scalonego MCU (Micro Control Unit) firmy MSI, powstały monitory do gier, które mogą efektywnie komunikować się z komputerami stacjonarnymi.

Bazując na takiej konstrukcji, MSI jest w stanie sprostać trendom rynkowym, wprowadzając do monitorów elementy sztucznej inteligencji, GameSense, i niezwykłą aplikację narzędziową Gaming OSD, która znacząco podnosi komfort użytkowania urządzenia.

Firma MSI opracowała również do swoich gamingowych monitorów, montowane na ich obudowie elastyczny uchwyt na kabel myszy i widełki na kamerę, które opracowano z myślą o społeczność graczy-streamerów. Dodatkowo, wraz z premierą gamingowego krzesła MSI Gaming Chair, gracze będą mogli cieszyć się całym gamingowym ekosystemem systemem MSI.

Nagrody dla monitorów MSI

MSI za swoje prace nad rozwojem gamingowych monitorów było wielokrotnie nagradzane otrzymując wiele prestiżowych, międzynarodowych trofeów, w tym nagrody: CES, Taiwan Excellence Silver Awards, Best Choice, IF design awards, Eurogamer i IGN best eSports Gaming Monitor.

Dzięki aż siedmiu nagrodom przyznanym dla jednego modelu gamingowego monitora, MSI udowodniła swoje umiejętności w opracowywaniu wiodących gamingowych monitorów na świecie.

Źródło - materiały prasowe MSI

blog comments powered by Disqus
MSI jest najszybciej rozwijającą się marką monitorów!
Autor: Paweł Rudy