PODPOWIEDZI:

Nowy projektor BenQ - Dla fanatyków kinematografii

Nowy projektor BenQ - Dla fanatyków kinematografii

Jeżeli jesteście fanami kina, gier czy sportu, a telewizor lub monitor już wam nie starcza - kolejnym krokiem jest zwykle zakup projektora. Tak się składa, że BenQ wypuścił na nasz rynek nowy sprzęt tego rodzaju. Dla kogo jest przeznaczony? Dla fanatyków kinematografii.

Wprowadzony w maju, CinePrime W2700 DLP zapewni najlepszą jakość obrazu i dobre odzworowanie kolorów. Pośród szeregu technologii, którymi producent wypakował urządzenie, prym wiedzie BenQ CinematicColor. Projektor jest w stanie pokryć 100% przestrzeni barw Rec. 709 i w 95% paletę DCI-P3. Co to oznacza? Że wierniej odwzoruje to, co twórca filmu miał na myśli (i na własnym wyświetlaczu).

BenQ W2700 do domowego kina

Lepsze audio, lepsze wizualia

Oprócz wspomnianego CinematicColor W2700 wykorzystuje też sześcioelementowe koło barwne RGBRGB, aby jeszcze lepiej odwzorowywać barwy. Producent chwali się zresztą, że to pierwszy projektor DLP 4K ze wspomnianą zgodnością z paletami Rec. 709 i DCI-P3.

Urządzenie jest także zgodne ze standardami HDR - HDR 10 i HLG. Dzięki technologii BenQ HDR-PRO na przesłanym obrazie zostanie dokonana automatyczna koloryzacja i mapowanie tonów.

Oferta na BenQ W2700:

Oferta w Ceneo W2700 DLP BENQ

Sprzęt odpowiednio ustawi za użytkownika stopień jasności i kontrastu, aby zapewnić najlepszy możliwy obraz. Jego maksymalna jasność to 2000 ANSI lumenów, współczynnik kontrastu przy tym wynosi 30000:1.

Benq jeszcze lepiej odzworowuje paletę barw

Obraz prześlecie w maksymalnej rozdzielczości 4K (3840x2160). Każda klatka obrazu może potencjalnie zawierać 8,3 miliona pojedynczych pikseli. W zasadzie cały system optyczny jest zoptymalizowany pod kątem 4K. Obiektyw zbudowany jest na bazie 10 soczewek z metalową lufą i ramą komórkową. Zapewni lepszą ostrość, dzięki podwyższonej przepuszczalności światła.

Projektor wyposażono też w technologie CinemaMaster Video+, a także CinemaMaster Audio+. W założeniu mają poprawić jakość wyświetlanego obrazu i dźwięku, podbijając przy tym basy i soprany. Wszystko dla zapewnienia kinowych wrażeń.

Wzornictwo? Nowoczesne

Konstrukcja BenQ CinePrime W2700 DLP jest usprawniona. Sprzęt jest lżejszy i może się pochwalić w miarę kompaktowymi wymiarami. Na dodatek, pomimo odchudzania, jest funkcjonalny.

Oś obiektywu można na przykład przesuwać. Funkcja Lens Shift pozwala zmieniać ją o od 100 do 110%. Miłym dodatkiem jest też zastosowanie optycznego zoomu 1,3 x. To pozwoli szybko i komfortowo zainstalować nowy nabytek i stworzyć własną salę kinową.

BenQ wyposażono w system HDR

Urządzenie można łatwo przeistoczyć w projektor inteligentny. Wystarczy podłączyć do gniazda HDMI moduł WI-FI BenQ QCast, Google Chromecast lub Fire TV Sticka od Amazonu. Usprawni to przesyłanie filmów i seriali do projektora.

Warto również wspomnieć o tym, że producent gwarantuje wydłużoną żywotność lampy, nawet do 15 tysięcy godzin w trybie SmartEco i gwarancję na 36 miesięcy z naprawami w systemie door-to-door. Sugerowana cena detaliczna? Obecnie to 6799 złotych, więc jak na sprzęt tej klasy nie jest tak źle.

blog comments powered by Disqus
Nowy projektor BenQ - Dla fanatyków kinematografii