PODPOWIEDZI:

Funkcja podwójnego wideo w Huawei P30 i P30 Pro

Funkcja podwójnego wideo w Huawei P30 i P30 Pro

Od premiery najnowszych flagowców Huawei trochę już minęło. Niedawno otrzymały jednak z dawien dawna zapowiadaną aktualizację EMUI. Wprowadza przede wszystkim coś, na co użytkownicy czekali od premiery - funkcję podwójnego wideo. O co właściwie w niej chodzi?

W zasadzie nie jest to nic innego niż nagrywanie jednego filmu z dwóch z różnych perspektyw. Urządzenie przetwarza i zapisuje obraz nagrywany na podzielonym ekranie jednocześnie z aparatu szerokokątnego i z teleobiektywu.

Huawei P30 pozwala teraz robić filmy w funkcji dual video

Dla zainteresowanych - przygotowaliśmy oferty na te telefony:

Na co się przydaje?

Wraz z aktualizacją EMUI 9.1.0.153 pojawiła się możliwość włączenia trybu podwójnego wideo. Zważywszy na fakt, że użyjemy jej do tworzenia bardzo specyficznego rodzaju ujęć samodzielnie lub w połączeniu z trybami dostępnymi w smartfonie - będzie to raczej narzędzie do kreatywnego filmowania.

Zobacz jak działa nowa funkcja podwójnego wideo w Huawei P30 Pro

Tryb ten można na przykład użyć, aby nakręcić rodzinną imprezę, skupiając się jednocześnie na każdym z osobna. Sam producent proponuje użycie tego trybu do wykonywania artystycznych ujęć. Pozwoli amatorom uchwycić ciekawe ujęcia, stworzyć teledyski, czy angażujące treści na Social Media.

Aparat peryskopowy nagrywa z niezłym zoomem

I to wydawałoby się jak najbardziej na miejscu. Czasami chcemy nakręcić coś bardzo ciekawego jako ogół, ale przykuwa naszą uwagę też szczegół. Nie ma wtedy za bardzo czasu na zmianę trybu aparatu i bawienie się funkcjami - z widokiem podwójnym wystarczy tylko odpowiednio wykadrować jedną z nagrywanych połówek wideo.

Warto sprawdzić: Huawei P30 Pro czy Samsung Galaxy S10?

Co jeszcze w aktualizacji?

Oprócz głównego dania, obiecywanego jeszcze przed premierą, pojawiły się niewielkie ulepszenia, które dobrze wpłyną zarówno na pracę z aparatem, jak i bezpieczeństwo Huawei P30 i Huawei P30 Pro.

Na liście zmian znalazł się nowy efekt w trybie portretowym, dzięki któremu będzie można zrobić zdjęcia z jeszcze atrakcyjniejszą głębią ostrości. Dodatkowo aplikacja Huawei Vlog automatycznie stworzy ładne filmy z wybranych przez nas nagrań.

Bezpieczeństwo zostało poprawione poprzez integrację łatek Googlowskich z kwietnia 2019. Naprawiono przede wszystkim krytyczną wadę, która pozwoliłaby stworzyć specjalny plik, umożliwiający zdalne inicjowanie komend zdolnych, bez zgody użytkownika, rozpoczynać instalację plików i zmieniać ustawienia urządzenia.

Aktualizacja EMUI do Funkcji podwójnego wideo w Huawei P30 i P30 Pro

Zobacz też: Aparat w Huawei P30 Pro - kieszonkowa lustrzanka

Huawei P30 i P30 pro - świetne aparaty

Przypominamy o tym, że obiektywy aparatów w nowych flagowcach Huawei zostały stworzone we współpracy z uznaną firmą Leica. Wersja Pro zajęła nawet pierwsze miejsce w rankingu DxOMark klasyfikującym najlepsze kamery w smartfonach. Zdeklasowała w ten sposób zarówno urządzenia Samsunga, jak i Apple.

Niezłą jakość zdjęć i nagrań wideo, telefony zawdzięczają przede wszystkim obiektywom i matrycy Huawei SuperSpectrum, która rejestruje o 40% więcej światła. W obu wersjach znajdziemy obiektywy umożliwiające zoom optyczny, ale model Huawei P30 Pro wyróżnia się zoomem peryskopowym, którego wcześniej na rynku smartfonów nie było. Dzięki niemu telefon jest w stanie zrobić zdjęcia, praktycznie bezstratnie, z nawet 10-krotnym przybliżeniem hybrydowym.

Osoby zainteresowane produktem Huaweia, na pewno zaciekawi też nasza recenzja:

blog comments powered by Disqus
Funkcja podwójnego wideo w Huawei P30 i P30 Pro