
Smartfony Oppo zyskują sobie coraz większą rzeszę fanów. Niecodzienne podejście do designu oraz nacisk na fotografię oraz filmy zdają się być kluczowymi elementami strategii firmy. Nie inaczej jest w przypadku premiery serii Oppo Reno2, która zaoferuje kilka cech znanych ze znacznie droższych propozycji. Znamy już polskie ceny.
Premiera serii Oppo Reno2 w Londynie była nieco opóźniona względem innych kontynentów. To, co zobaczyliśmy podczas prezentacji pojawiło się w Chinach pod koniec sierpnia. Mimo wszystko, warto było czekać, zwłaszcza, jeśli szuka się smartfona do nagrywania video.
Oppo Reno2 Z - ten nieco tańszy
Oppo Reno2 Z jest kontynuacją Oppo Reno Z. Jeśli chodzi o design, doszło do jednej, aczkolwiek istotnej zmiany. Od teraz przedni aparat nie jest ukryty we wcięciu w ekranie, a stał się częścią wysuwanego modułu. Ten podświetla się podobnie jak w przypadku Xiaomi Mi 9T.
Poza tym bryła oferuje tę samą wysoką jakość wykończenia, co w poprzedniej edycji. Szkło Goriila piątej generacji znajduje się z przodu oraz z tyłu. Światło załamuje się w okolicach zaoblonej części z logiem firmy oraz boków urządzenia. Nie zrezygnowano z kropki gwarantującej nierysowanie się aparatów, ale te ukryto pod nieco grubszą obudową.
Z przodu znajdziemy ekran - 6,5 cala Super AMOLED, który wypełnia 91% frontu urządzenia. Jego rozdzielczość to 2340x1080 pikseli, co daje 394 pikseli na cal. Matryca otrzymała certyfikację HDR. Pod nią znajduje się czytnik linii papilarnych, który według Oppo ma być znacznie szybszy od poprzednika.
Moc średniaka po sterydach
Oppo Reno2 Z prezentuje zestaw nierówny, przynajmniej w teorii. Urządzenie napędzać ma układ MediaTek P90 z dwoma rdzeniami Cortex-A75 2,2 GHz oraz sześcioma Cortex A55 2 GHz. Jednostkę wykonano w 12-nanometrowym procesie litograficznym. W telefonie znajdzie się też ulepszony w odniesieniu do poprzedników układ graficzny Imagination Technologies PowerVR GM9446 o taktowaniu 970 MHz. Układ osiąga wyniki podobne do Snapdragona 710, przynajmniej w benchmarkach.
Do tego dochodzi aż 8 GB RAM-u LPDDR4X oraz 128 GB na pliki użytkownika. Ponadto Oppo Reno2 Z działa w oparciu o sztuczną inteligencję, by przyspieszyć uruchamianie aplikacji, w tym także trybu nocnego podczas robienia zdjęć. Nakładka Color OS w wersji 6.1 naszpikowana jest funkcjami personalizacji oraz zwiększającymi produktywność. O to wszystko zadba bateria 4000 mAh, która w pół godziny naładuje się do 51% dzięki wsparciu dla VOOC Charge 3.0 18W.
Zdjęcia i filmy w wysokiej jakości
Oppo Reno2 Z posiada aż cztery aparaty z tyłu i jeden z przodu:
- Podstawowy obiektyw Sony IMX586 48 MPix Quad Bayer z wartością przesłony f/1.7
- Obiektyw szerokokątny 8 MPix z polem widzenia 119 stopni i wartością przesłony f/2.2
- Obiektyw 2 MPix do trybu portretowego
- Obiektyw portretowy 2 MPix z dedykowanym trybem portretowym
- Aparat z przodu: 16 MPix z przesłoną f/2.0
Z nowości zaimplementowanych przez Oppo na pierwszy plan wybija się tryb Ultra Dark Mode, który poprawi jakość zdjęć nocnych. Będzie on obecny także w mocniejszym modelu. Poza tym firma stawia mocno na nowe tryby portretowe. Przede wszystkim zaś na możliwość rejestrowania ich przy włączonym trybie HDR. Dodatkowe obiektywy posłużą z kolei do tworzenia portretów monochromatycznych oraz w stylu retro.
Urządzenie ma wyłącznie elektryczną stabilizację obrazu, ale pozwoli na kręcenie płynnych video dzięki sztucznej inteligencji. Dostaniemy też szansę na nagrywanie video szerokokątnego. Każdy materiał możemy szybko zedytować w aplikacji SOLOOP, która oferuje zmiany filtrów i przejść oraz dołączanie muzyki.
Oppo Reno2 Z - specyfikacja
Oppo Reno2 - ten z aspiracjami flagowca
Oppo Reno2 to telefon, który swoją ceną zbliża się do tegorocznych flagowców. Oferuje podobną do nich jakość wykonania - urządzenie chroni szkło Gorilla szóstej generacji z przodu oraz z tyłu. Nie zrezygnowano z charakterystycznego motywu z odstającą kropką, by uniknąć rysowania aparatów. Powraca także wysuwający się przedni aparat w module przypominającym płetwę.
Ekran w Oppo Reno2 także jest matrycą Super AMOLED, choć w tym przypadku zagospodarowanie przestrzeni jest nieco lepsze i wypełnia on 93,1% frontu. Ramki są o 4% mniejsze niż w Oppo Reno i mniejsze niż w tegorocznej odsłonie iPhone'ów. Pod nim skrył się fotograficzny skaner linii papilarnych.
Wydajna jednostka dla graczy
Oppo Reno2 zaoferuje niecodzienny układ. Snapdragon 730G nie pojawił się w Polsce jeszcze w żadnym innym modelu. To jednostka wykonana w 8-nanometrowym procesie litograficznym z ośmioma rdzeniami. Cztery Kryo 470 mają 2,2 GHz, a słabsze Kryo 470 - 1,7 GHz.
O jakość rozgrywki zadba podkręcona wersja układu Adreno 618, która oferuje wyniki lepsze o 15% od wersji ze zwykłej 730-tki. Jednocześnie jednostka nie zostanie liderem rankingu smartfonów, gdyż w tej cenie da się znaleźć mocniejsze Snapdragony 855 i Kiriny 980.
Poza tym urządzenie zaoferuje, podobnie jak tańszy model, 8 GB RAM-u, natomiast na pliki przeznaczono 256 GB. Podobnie sytuacja wygląda z baterią - ta ma 4000 mAh. Naładujemy ją z pomocą ładowarki 18W. Całość pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie i nakładki Color OS 6.1.
Cztery aparaty i optyczna stabilizacja
W przypadku Oppo Reno 2 układ aparatów prezentuje się następująco:
- Aparat główny - Sony IMX586 48 MPix z wartością przesłony f/1.7
- Szerokokątny obiektyw 8 MPix z wartością przesłony f/2.2 i polem widzenia 116 stopni
- Teleobiektyw 13 MPix z wartością przesłony f/2.4 o rozmiarze matrycy 1/3,4"
- Monochromatyczny obiektyw 2 MPix
- Przedni aparat: 16 MPix, f/2.0
Z całego zestawu najciekawiej prezentuje się teleobiektyw. Poza standardowym, 3-krotnym zoomem optycznym, zaoferuje on 5-krotne, hybrydowe powiększenie. W ramach powiększania całkowicie cyfrowego, uzyskamy nawet 20-krotne przybliżenie. Smartfon wyposażono także w tryb nocny oraz zaawansowane tryby portretowe, podobne do tych z Oppo Reno2 Z.
Lepiej niż w tańszym modelu wygląda kwestia nagrywania video. Wprowadzono tu tryb zwiększonej stabilizacji, oparty na rozwiązaniu nie tylko cyfrowym, ale i optycznym. Oprócz tego telefon pozwoli na płynne przełączanie się między obiektywami w zależności od wybranego przez nas powiększenia. Co więcej, przybliżyć da się nie tylko obraz, ale podobnie jak w Samsungu Galaxy Note 10 - dźwięk.
Oppo Reno2 - specyfikacja
Smartfony pojawią się w sprzedaży w Polsce już 17 października. Ich ceny prezentują się następująco:
- Oppo Reno2 Z 8/128 GB - 1699 złotych
- Oppo Reno 2 8/256 GB - 2299 złotych
Oprócz tego Oppo prezentuje słuchawki douszne Enco Q1 z aktywną redukcją szumów. Te łączą się z telefonem za pomocą Bluetooth. Dzięki algorytmowi odszumiania efekt wyciszenia ma działać nie tylko podczas słuchania muzyki, ale i w trakcie połączeń. To wszystko w cenie 359 złotych. Słuchawki będą dostępne w Media Expert od 22 października.
blog comments powered by Disqus