PODPOWIEDZI:

Inteligentny różaniec z aplikacją... prosto z Watykanu!

Inteligentny różaniec z aplikacją... prosto z Watykanu!

Trwa okres nabożeństw różańcowych, które raczej nie kojarzą się z nowoczesną technologią. To może zmienić się dzięki różańcowi z aplikacją, który wykorzystuje zdobycze techniki do celów sakralnych. Za jego stworzeniem stoi Acer oraz... Watykan. Jak działa inteligentny różaniec?

Technologia sięga kolejnych obszarów życia. Mamy inteligentne lodówki, które pomagają nam monitorować, które jedzenie jest zepsute, a po połączeniu się z piekarnikami mogą sugerować na telefonie, co da się zrobić ze składników w domu. Są jednak urządzenia, w których nie chodzi o praktyczność, a o wizję. Jednym z nich jest inteligentny różaniec, który wspomoże nas podczas modlitwy. Jak działa?

Niepozorny wygląd

Używanie technologii w kościołach jest często niewskazane, a nawet zabronione. Dlatego przy projektowaniu inteligentnego różańca trzeba było wziąć pod uwagę i ten aspekt. eRosary Click to Pray swoim wykończeniem nie wyróżnia się w stosunku do innych modlitewnych konstrukcji. Z wierzchu wygląda jak konwencjonalne narzędzie do modlitwy. 

Efekt osiągnięto dzięki dwóm rozwiązaniom. Pierwszym są dość spore koraliki. Większe wykonano z agatu, a mniejsze z hematytu. Razem tworzą spójną kolorystycznie całość. Drugim, korespondujący z koralikami krzyż, w którym zmieściła się cała elektronika, w tym 6-stopniowy akcelerometr. 

Jak działa inteligentny różaniec?

Aby zacząć modlitwę z wykorzystaniem funkcji urządzenia, niezbędne jest zainstalowanie aplikacji eRosary Click to Pray. Bez niej nie informuje ono nas o naszych postępach, bowiem nie posiada głośnika ani silniczka wibracji. W tym miejscu warto zaznaczyć, że inteligentny różaniec nie działa w języku polskim. Trochę szkoda, zważywszy jak duża grupa docelowa katolików znajduje się w naszym kraju. 

Różaniec eRosary Click To Pray nie wyróżnia się swoim wyglądem

Jeśli jednak nie przeszkadza wam bariera językowa, po uruchomieniu modlitwę rozpoczniecie... gestem krzyża. Różaniec dzięki akcelerometrowi rozpoznaje ruch przeżegnania. Następnie wewnątrz aplikacji znajdziecie tradycyjne formuły różańcowe. Urządzenie będzie monitorować położenie waszych palców. Jeśli wykonacie ruch nieprawidłowo albo o nim zapomnicie, w aplikacji zobaczycie, w którym miejscu powinniście być. 

Nie tylko modlitwa

Sama aplikacja poza monitorowaniem postępów w modlitwie pozwala na odsłuchiwanie psalmów (ale nie w języku polskim) oraz monitorowanie swojej modlitwy. Poza tym dostajemy dostęp do codziennie wybieranych intencji, także tych opartych na propozycjach od samego papieża Franciszka. 

Inteligentny różaniec może pełnić funkcję opaski lifeloggingowej

Inteligentny różaniec idzie z duchem czasów i dba nie tylko o duszę, ale i o ciało. W aplikacji jesteśmy w stanie zmierzyć nasze kroki i przebytą odległość. Poza tym policzy ona też spalone kalorie. Jeśli chcemy, dla każdego z tych parametrów możemy ustawić cel. Być może nie wystarczy to do zdominowania zestawienia najlepszych smartbandów, ale osoby korzystające z różańca często na pewno to docenią.

Inteligentny różaniec naładujemy na stacji dokującej

A przy baterii zainstalowanej wewnątrz ma on działać 4 dni bez potrzeby ładowania. Potem skorzystamy z dołączonej do zestawu stacji dokującej, która całość naładuje w około 2,5 godziny. Inteligentny różaniec zamówimy za 85 funtów lub 99 euro (około 420 złotych). Dostępny jest we włoskim sklepie Asusa lub na Amazonie

Źródło

blog comments powered by Disqus
Inteligentny różaniec z aplikacją... prosto z Watykanu!