PODPOWIEDZI:

Nowy VAIO Z to pierwszy laptop z obudową z włókna węglowego

Nowy VAIO Z to pierwszy laptop z obudową z włókna węglowego

Przedstawiony światu VAIO Z to, według producenta, pierwszy laptop z obudową wykonaną w całości z włókna węglowego. Model ma konkurować na rynku z innymi premiowymi modelami komputerów przenośnych, takimi jak Apple Macbook Air.

Laptopy z serii VAIO dostępne są na rynku od bardzo wielu lat. Do 2014 roku marka należała w całości do Sony, ale po restrukturyzacji została przejęta przez nową i w pełni niezależną japońską firmę, która dalej oferuje komputery oznaczone charakterystycznym logo. Najnowszy model producenta to VAIO Z. Wskrzesza on premiową linię urządzeń z serii Z, której ostatni reprezentant trafił do sklepów cztery lata temu.

Obudowa z włókna węglowego VAIO Z

Obudowa VAIO Z została wykonana z włókna węglowego

Najciekawszą cechą nowego VAIO Z jest jego obudowa wykonana w całości z włókna węglowego. Materiału używa się na co dzień między innymi przy produkcji statków oraz karoserii aut wyścigowych. VAIO chwali się, że dzięki specjalnemu procesowi obudowa został wykona tylko z kilku dużych elementów i nie była nigdzie klejona. Dzięki temu komputer jest wytrzymały i przetrwa bez rysy upadek nawet z wysokości 120 centymetrów.

Specyfikacja VAIO Z

Dzięki ekranowi 14 cali VAIO Z ma dość kompaktowe rozmiary. We wnętrzu komputera zainstalowano procesor Intel Core i7-11375H wchodzący w skład jedenastej generacji układów Intela. Jego bazowe taktowanie to 3,3 GHz, ale w trybie turbo rozpędza się do 5 GHz.

Na pokładzie laptopa znalazł się również układ graficzny Intel Iris Xe, a także 16 lub 32 GB pamięci RAM. Jeżeli chodzi o dysk, kupujący mogą wybierać pomiędzy wersją z napędem SSD o pojemności 512 GB lub 1 TB.

Z dwóch stron urządzenia znajdują się porty USB-C oraz Thunderbolt, a także jedno wyjście HDMI. Komputer posiada kamerę oraz sensor ruchu, dzięki czemu może nas szybko zalogować automatycznie do systemu operacyjnego. Bateria ma wystarczać na około 10 godzin nieprzerwanej pracy.

W zależności od konfiguracji podzespołów cena VAIO Z waha się w granicach od 3579 do 4179 dolarów.

Źródło: VAIO

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowy VAIO Z to pierwszy laptop z obudową z włókna węglowego