PODPOWIEDZI:

MSI prezentuje nowe modele laptopów z układami GeForce RTX 30

MSI prezentuje nowe modele laptopów z układami GeForce RTX 30

Firma MSI przedstawiła nową serię gamingowych laptopów, które zostały pokazane podczas specjalnego pokazu towarzyszącego 35 rocznicy jej powstania. Są to jedne z pierwszych przenośnych komputerów, które posiadają na pokładzie karty graficzne z serii Nvidia GeFroce RTX 30.

Pierwsze notebooki z poszukiwanymi przez graczy czipami graficznymi pojawią się na początku tego roku, w urządzeniach z serii GE, GS, GP oraz GF. Przypomnijmy, że układy Nvidia GeForce RTX 30 zbudowane zostały w oparciu o architekturę Ampere, gwarantującą nawet kilkudziesięcioprocentowy skok wydajności względem serii Nvidia RTX 20, oferując równoczesne pełne wsparcie dla najnowszych technologii, takich jak Ray Tracing czy DLSS.

Zaznaczmy jednak, że układy GeForce RTX 30, które trafiają do notebooków MSI oraz innych producentów, nie są bezpośrednimi odpowiednikami kart montowanych w komputerach stacjonarnych. Mimo identycznych oznaczeń liczbowych mobilne wersje RTX-ów w naturalny sposób ustępują im pod względem technicznym. Nie zmienia to jednak faktu, że napędzane nimi laptopy znajdują się w ścisłej czołówce najmocniejszych gamingowych urządzeń na rynku. Przyjrzyjmy się zatem nowym modelom, które MSI zaproponuje konsumentom w najbliższych miesiącach.

MSI GE Raider

GE Raider to najlepsze gamingowe laptopy MSI

To flagowa seria gamingowych laptopów MSI (modele G76 Rider i G66 Rider), które wyposażone zostały w najnowsze RTX-y. We wnętrzu tych komputerów znajdziemy najlepsze możliwe podzespoły dla gracza. Poza RTX-em 3080 laptopy te posiadają również niezwykle wydajne ośmiordzeniowe procesory Intela i9 dziesiątej generacji, bezprzewodowe karty sieciowe zgodne z najnowszą specyfikacją Wi-fi 6E oraz wydajny system chłodzenia MSI Cooler Boost 5.

Klejnotem w koronie linii jest limitowany model GE76 Raider Dragon Edition Tiamat, który swoją nazwę zapożyczył od imienia babilońskiej bogini. Od pozostałych urządzeń z serii odróżniają go specjalnie podświetlona grawerowana obudowa.

GS66 Stealth

GS66 Stealth to komputery dla profesjonalistów i graczy

Najnowsze komputery GS66 Stealth to odświeżone wersje wysokiej klasy laptopów dostępnych od dłuższego czasu także w polskich sklepach, które przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, jak i graczy. Modele z linii zostały wzbogacone o układy graficzne RTX 30 oraz procesory Intel Core i9. Do ich głównych zalet zaliczyć można elegancką obudowę o niskoprofilowej konstrukcji z kolorowym podświetleniem LED, a także wydajny system chłodzenia oraz wyświetlacz z matrycą IPS.

GP66 i GP76 Leopard

GP76 i GP66 to modele stworzone do wymagającej pracy

Najnowsze notebooki z serii GP66 i GP76 Leopard zostały z kolei zaprojektowane z myślą o codziennej i bardzo wymagającej pracy, skierowane są więc np. do inżynierów korzystających z profesjonalnych programów do projektowania graficznego.

Laptopy z linii GP66 i GP76 Leopard mogą być wyposażone nawet w najmocniejsze układy graficzne GeForce RTX 30 oraz w najnowsze procesory Intel Core i7. Zgodny z najnowszymi standardami zestaw dostępnych portów komputera pozwala na bezproblemową wymianę danych z urządzeniami peryferyjnymi oraz obsługę różnego typu zewnętrznych ekranów, w tym paneli o rozdzielczości do 8K.

Stealth 15M

Stealth 15M charakteryzuje się niezwykle smukłą i kompaktową konstrukcją

To zupełnie nowy model w katalogu MSI, który według producenta jest najsmuklejszym na świecie gamingowym laptopem z ekranem o przekątnej 15 cali. Komputer waży zaledwie 1,7 kilograma, a jego grubość nie przekracza 16,15 mm. Jest to również pierwszy sprzęt dla graczy korzystający z jedenastej generacji procesorów Intela z serii H, pracujących z częstotliwością do 5 GHz. We wnętrzu laptopa nie zabrakło również GPU z serii GeForce RTX 30.

GF75 i 65 Thin

GF75 i GF65 Thin to smukłe i eleganckie komputery dla graczy

Modele GF75 i GF65 Thin to z kolei smukłe i kompaktowe laptopy do codziennego użytku. Komputery wchodzące w skład serii są skierowane do graczy ceniących sobie komfort oraz elegancję w połączeniu z mocnymi podzespołami. Producent wyposażył je w procesory Intel Core i7 uraz układy graficzne z serii GeForce RTX 30. Ich niewątpliwą zaletą jest świetny 144-hercowy wyświetlacz z matrycą IPS, która gwarantuje wierne odwzorowanie kolorów.

Źródło: MSI

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
MSI prezentuje nowe modele laptopów z układami GeForce RTX 30