PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Firmy LG i TCL gotowe na zwijane smartfony

Firmy LG i TCL gotowe na zwijane smartfony

Podczas prezentacji firm LG i TCL, które związane są z rozpoczynającymi się targami CES 2021, obaj producenci oficjalnie potwierdzili, że pracują nad pierwszymi w pełni komercyjnymi modelami smartfonów ze zwijanymi ekranami.

Zwijane ekrany w smartfonach to technologia, o której mówi się dużo już od kilku lat. Branża widzi w niej alternatywę dla urządzeń ze składanymi ekranami, takich jak Samsung Galaxy Fold, których produkcja wiąże się wciąż z wieloma wyzwaniami i problemami, na jakie narzekają ich pierwsi użytkownicy.

Zwijane ekrany chowają się w obudowie telefonu, co pozwala regulować wielkość jego ekranu. Za pomocą jednego ruchu zamieniamy więc np. 6-calowy sprzęt w poręczny tablet. Proces rozsuwania wyświetlacza jest automatyczny i opiera się na wykorzystaniu niewielkich silniczków oraz rolek.

Koncept podobnego urządzenia przedstawiło już np. niedawno Oppo. Technologia w większej skali jest też już używana np. w przypadku telewizorów, tak jak we wprowadzonym niedawno do sklepów zwijanym TV od LG.

Swój zwijany smartfon LG pokazało w krótkim 30-sekundowym klipie, będącym częścią pokazu nowości firmy na CES 2021. Telefon LG Rollable ma być dostępny w sklepach pod koniec tego roku. Na razie nie znamy jednak jego ceny oraz żadnych szczegółów technicznych.

Do zwijanej rewolucji LG dołącza także TCL z własnymi urządzeniami korzystającymi z nowej technologii

Tuż po Koreańczykach prototyp podobnego urządzenia z AMOLED-owym ekranem 6,7 cali pokazało również TCL. W przeciwieństwie do LG, w materiałach promocyjnych firma unika na razie podawania konkretnych dat premiery swoich pierwszych komercyjnych urządzeń korzystających z nowej technologii.

Obaj Producenci dają znać, że technologia zwijanych ekranów to dla nich istotny kierunek rozwoju w najbliższej przyszłości. Być może pozwoli im to nawet przegonić konkurencję ze strony Samsunga i innych liderów rynku, którzy wydają się w tej chwili skupieni na składanych telefonach.

Źródło: ZDNet

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Firmy LG i TCL gotowe na zwijane smartfony