PODPOWIEDZI:

Zginany gamingowy telewizor od LG

Zginany gamingowy telewizor od LG

Na zbliżających się targach elektroniki użytkowej CES 2021 LG pokaż swój pierwszy zginany telewizor z elastycznym ekranem o przekątnej 48 cali, który zaprojektowany został z myślą o graczach.

Nowy telewizor LG to na razie model koncepcyjny, który nie trafi do masowej produkcji i zwykłych konsumentów. Zapowiada on jednak potencjalny kierunek rozwoju technologii TV. Urządzenie wyświetla obraz w rozdzielczości 4K i korzysta z zupełnie nowego rodzaju elastycznego ekranu OLED o nazwie CSO (Cinematic Sound OLED).

Urządzenie po wciśnięciu jednego przycisku na pilocie przekształca się z tradycyjnego płaskiego panelu w zakrzywiony ekran o promieniu 1000 mm. W założeniu patent ten ma zapewnić znacznie większą imersję podczas zabawy z grami, wypełniając większą część pola widzenia użytkownika. Efekt ten uzyskamy jednak, głównie korzystając z TV z bliskiej odległości.

Dodatkową zaletą modelu jest obsługa zmiennej częstotliwości odświeżania ekranu (od 40 do 120 Hz). Tę opcję coraz częściej spotykamy w telewizorach, które gonią pod tym względem monitory PC, oferujące już teraz częstotliwości nawet powyżej 240 Hz.

Niezwykle interesującą właściwością ekranu typu CSO jest to, że w jego konstrukcji zastosowano cienką folię o grubości zaledwie 0,6 mm, która drga, reagując na zmienne napięcie elektryczne, zamieniając tym samym cały panel w jeden wielki głośnik. LG dodaje, że technologia ta pozwala dodatkowo uszczuplić budowę telewizora, usuwając z niego klasyczne głośniki, i zapewnić unikalne wrażenia podczas grania lub oglądania filmów bądź telewizji.

Więcej o koncepcyjnym TV LG dowiemy się w przyszłym tygodniu na targach CES 2021. Jeżeli poszukujesz telewizora dla graczy od LG, zapoznaj się z naszą recenzją modelu LG OLED55CX3, który powinien przypaść do gustu fanom wirtualnej rozrywki.

Źródło: Engadget

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Zginany gamingowy telewizor od LG