PODPOWIEDZI:

Dell prezentuje nowe monitory do pracy zdalnej

Dell prezentuje nowe monitory do pracy zdalnej

Dell zapowiedział trzy nowe modele monitorów, które zaprojektowane zostały z myślą o osobach pracujących z domu. Oferują one nie tylko wysokiej jakości ekrany, ale także dodatkowe opcje ułatwiające kontakt z innymi osobami, w tym wbudowaną kamerę i mikrofon.

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na rynek pracy oraz sposób, w jaki miliony osób na całym świecie wypełniają swoje obowiązki i kontaktują się ze światem. Właśnie zaprezentowane trzy nowe modele wideokonferencyjnych monitorów Della mają stanowić odpowiedź producenta na nowe potrzeby użytkowników pecetów.

Monitory do pracy w domu

Monitory z nowej serii dostępne są w trzech wielkościach. Dell C2422HE oferuje ekran o przekątnej 24 cali, wyświetlając obraz w maksymalnej rozdzielczości Full HD. Nieco większy Dell C2722DE może pochwalić się panelem 27 cali ze wsparciem dla rozdzielczości QHD. Dell C3422WE to z kolei gigant z 34-calowym zakrzywionym ekranem WQHD o panoramicznych proporcjach.

Panele wyposażone zostały w matrycę IPS, zapewniającą świetne odwzorowanie kolorów oraz opcję ograniczającą emitowanie niebieskiego światła, które męczy oczy przy dłuższym użytkowaniu.

Kamera, mikrofon i głośniki w zestawie

Największy z nowych monitorów Della posiada panoramiczny ekran o przekątnej 34 cali

Największą zaletą modeli są oczywiście ich funkcje wideokonferencyjne. Zamontowana na stałe kamera IR 5 megapikseli pozwala nie tylko na przeprowadzenie rozmów, ale także szybkie logowanie się do systemu Windows. Dzięki zintegrowanym głośnikom o mocy 5 watów uwolnimy z kolei miejsce na biurku, które zajmowały do tej pory zewnętrzne kolumienki.

O jakość dźwięku podczas spotkań dba wbudowany mikrofon z opcją redukcji szumów, który wykorzystamy również do wydawania poleceń Cortanie, a więc windowsowemu asystentowi wciąż niedostępnemu w Polsce.

Integracja z Microsoft Teams

Producent chwali się, że monitory jako pierwsze uzyskały certyfikat Microsoft Teams. Dzięki temu gwarantują najwyższą jakość rejestrowanego obrazu i dźwięku oraz posiadają dedykowany przycisk Teams, po którego wciśnięciu automatycznie włączamy komunikator Microsoftu.

Monitory trafią oficjalnie do sprzedaży 16 lutego. Ich sugerowana cena to 520 dolarów za wersję 24 cali, 720 dolarów za 27 cali oraz 1150 dolarów za 34-calowy model.

Źródło: Dell

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Dell prezentuje nowe monitory do pracy zdalnej