PODPOWIEDZI:

Samsung szykuje nowe ekrany OLED do laptopów

Samsung szykuje nowe ekrany OLED do laptopów

Samsung ogłosił, że w tym roku ma zamiar znacznie mocniej wejść na rynek ekranów do laptopów. Firma zapowiedziała, że zaoferuje wysokiej klasy panele OLED, które trafią nie tylko do produktów sygnowanych jej logo, ale także do komputerów wielu innych producentów.

Samsung nie od dziś znany jest z produkcji paneli OLED w urządzeniach mobilnych i telewizorach. Do tej pory spółka omijała rynek laptopów, skupiając się na ekranach o mniejszych przekątnych (do ok. 13 cali) przeznaczonych dla tabletów oraz komputerów hybrydowych, które wchodzą np. w skład linii Samsung Galaxy Book Flex oraz Samsung Galaxy Book. Wedle zapowiedzi ma się to jednak zmienić w tym roku.

Nowe panele OLED Samsunga dla laptopów będą dostępne w kilku rozmiarach, w tym przekątnej 15,6 cala (ekran Full HD). Producent chwali się, że zapewnią one jakość obrazu nieporównywalną z tym, co oferuje konkurencja. Panele trafią do wybranych urządzeń Samsunga, a także do komputerów innych producentów. W pierwszej kolejności najprawdopodobniej będą to produkty firm ASUS, Dell, HP, Lenovo i Razer.

Największą różnicę mamy odczuć w przypadku odwzorowania i czystości kolorów (120 procent pokrycia DCI-P3). Ponieważ mamy tu do czynienia z technologią OLED, równie świetnie na ekranach wyglądać będzie głęboka czerń (minimalna jasność 0,0005 nitów), którą dodatkowo podkreśli wysoki kontrast (1000000 : 1) oraz pełne wsparcie dla funkcji HDR. Dodatkową zaletą paneli jest ich wysoka jasność, zapewniająca dobrą widoczność nawet wtedy, gdy korzystamy z laptopa w pełnym świetle słonecznym.

Źródło: Sammobile

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Samsung szykuje nowe ekrany OLED do laptopów