PODPOWIEDZI:

Samsung przedstawia telewizor MicroLED z ekranem 110 cali

Samsung przedstawia telewizor MicroLED z ekranem 110 cali

Samsung przedstawił nowy model ściennego telewizora z ekranem o przekątnej 110 cali. Urządzenie pozostaje na razie jedynym w swojej kategorii, ponieważ korzysta ono z najnowszej technologii MicroLED, której zaletą jest niezwykle niskie zużycie energii oraz większy kontrast obrazu.

Najnowszy ścienny telewizor MicroLED Samsunga to nie pierwszy panel korzystający z nowej technologii. Koreańska spółka przedstawiła już w poprzednich latach modele z 219, 146 i 75-calowymi ekranami. Wszystkie były jednak prototypami składającymi się z kilku modułów, które wymagały kłopotliwego montażu.

Za sprawą nowego procesu produkcyjnego Samsungowi udało się jednak stworzyć pojedynczy ekran MicroLED o przekątnej ponad stu cali, dzięki czemu nowy telewizor po wyciągnięciu z opakowania można po prostu zawiesić na ścianie.

TV obsługuje rozdzielczość 4K i poza wsparciem dla HDR korzysta ze wszystkich najnowszych technik podwyższania jakości obrazu, które oferują inne produkty Samsunga. Może także pochwalić się wysoką częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Odbiornik odtwarza przy tym dźwięk, korzystając ze standardu 5.1 surround. Dzięki funkcji Mutli View na podzielonym ekranie równocześnie wyświetla też obraz z czterech różnych źródeł sygnału wideo.

Telewizory MicroLED to przyszłość branży

Największą zaletą modelu jest oczywiście ekran MicroLED. Technologia ta wyznacza kolejny kierunek rozwoju dla branży. Panele tego typu zbudowane są z mikroskopijnych diod LED. Zapewniają nie tylko wspomnianą już oszczędność w zużyciu energii oraz wysoki kontrast, ale także 100-procentowe odwzorowanie naturalnych barw i znacznie dłuższy czas życia niż OLED.

Cena nowego ściennego telewizora MicoLED Samsunga to zawrotna suma 156 tysięcy dolarów (ok. 600 tysięcy złotych). Panel w pierwszej kolejności będzie sprzedawany wyłącznie w kilku wybranych koreańskich sklepach. Jego globalna premiera nastąpi w pierwszym kwartale 2021 roku.

Źródło: CNET

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Samsung przedstawia telewizor MicroLED z ekranem 110 cali