PODPOWIEDZI:

Samsung planuje potrójnie składany smartfon

Samsung planuje potrójnie składany smartfon

Samsung podzielił się ilustracjami prezentującymi potencjalne plany spółki w najbliższych latach. Przedstawiają one potrójnie składany smartfon oraz tablet z rozwijanym ekranem. Urządzenia mogą być kolejnym etapem w ewolucji elastycznych ekranów koreańskiej spółki.

Potencjalna przyszłość flagowych smartfonów i tabletów Samsunga został zaprezentowana i krótko opisana na blogu firmy. Potrójnie składany smartfon może być następcą modeli takich jak dwuekranowy Samsung Galaxy Z Fold 2, który jest obecnie wiodącym urządzeniem tego typu na rynku. Pozostającego w sferze planów sprzętu moglibyśmy używać nawet jako minikomputera, ustawiając go na płaskiej powierzchni w taki sposób, by jeden z ekranów wyświetlał dotykową klawiaturę.

Rozwijany ekran to z kolei jeszcze bardziej rewolucyjny pomysł. Ostatnio koncept telefonu z rozsuwanym wyświetlaczem pokazało Oppo. Patent tego typu rozwiązuje wiele problemów, z którymi borykają się posiadacze laptopów oraz większych tabletów, pozwalając między innymi oszczędzić sporo wolnego miejsca w torbie lub plecaku, a także zabezpieczyć urządzenie przed porysowaniem.

Rozwijany tablet Samsunga byc może zobaczymy w sklepach w przeciągu najbliższych lat

Na razie jednak technologia elastycznych ekranów jest wciąż daleka od doskonałości i to mimo tego, że prawie wszyscy wiodący producenci widzą w niej przyszłość branży. Największe problemy inżynierom sprawia wytrzymałość tego typu paneli. Są one bowiem bardzo delikatne i mają tendencję do szybkiego ulegania wielu różnym typom uszkodzeń mechanicznych.

Minie jeszcze wiele lat, nim na półkach sklepowych zobaczymy przystępną cenowo elektronikę, która w pełni pokaże zalety elastycznych ekranów. Jak korzysta się z jednego z pierwszych składanych smartfonów, możecie przeczytać w recenzji Samsung Galaxy Fold.

Źródło: GSM Arena

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Samsung planuje potrójnie składany smartfon