PODPOWIEDZI:

AI Microsoftu oceni skuteczność spotkań biznesowych

AI Microsoftu oceni skuteczność spotkań biznesowych

Microsoft zarejestrował patent opisujący działanie oprogramowania, którego sztuczna inteligencja może sprawdzić skuteczność spotkań firmowych lub negocjacji biznesowych. Aplikacja oceni między innymi zaangażowanie i poziom skupienia uczestników zebrania, korzystając z obrazu z kamer rejestrujących wydarzenie.

Według opisu, który znalazł się we wniosku patentowym Microsoftu, aplikacja przyznawałaby poszczególnym zebraniom oceny punktowe. W zamyśle pomysłodawców są one wyjściową wielu różnych czynników i danych zarejestrowanych podczas spotkania. Aplikacja brałaby pod uwagę język ciała, ton głosu oraz mimikę uczestników, a także ich liczbę. Nie umknęłyby jej również warunki panujące w sali, takie jak pora dnia, oświetlenie czy temperatura.

Korzystający z pomocy AI organizatorzy dowiedzieliby się po zakończeniu zebrania, w jakim stopniu było ono skuteczne. Pomogłoby to zwłaszcza tym szefom, którzy z różnych przyczyn mają problem z odczytaniem atmosfery panującej w pomieszczeniu i np. nie zdają sobie sprawy, że podczas przeprowadzanej prezentacji większość jej odbiorców jest rozkojarzona lub przylepiona do ekranu smartfona.

Microsoft chce dzięki swojemu oprogramowaniu wyeliminowywać zbyt częste i przedłużające się spotkania, udowadniając przy pomocy twardych danych ich kompletną zbędność. Planowana aplikacja w pierwszej kolejności zostałaby wykorzystana jednak podczas wideokonferencji, których przebieg łatwiej kontrolować AI. Warto podkreślić, że patent jest w tej chwili tylko pomysłem i obecnie amerykański gigant nie posiada zapewne nawet prototypowej wersji programu.

Nie zmienia to jednak faktu, że Microsoft stawia coraz większy nacisk na wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz różnego rodzaju metod analitycznych do poprawy wydajności użytkowników jej aplikacji biznesowych oraz biurowych. Ostatnio pisaliśmy np. o wprowadzonych narzędziach do kontrolowania pracowników używających pakietu Office 365.

Źródło: GeekWire

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
AI Microsoftu oceni skuteczność spotkań biznesowych