PODPOWIEDZI:

Aplikacje z Androida na Windows 10 - Kiedy?

Aplikacje z Androida na Windows 10 - Kiedy?

Według branżowych pogłosek, jedna z przyszłorocznych aktualizacji Windowsa 10 wprowadzi do systemu natywną obsługę aplikacji z systemu Android. Do tej pory uruchamianie w okienkach oprogramowania stworzonego z myślą o systemie Google'a wiązało się z instalacją i konfiguracją różnego typu emulatorów lub zdalnych ekranów.

Nieoficjalne informacje o potencjalnym wsparciu dla aplikacji z Androida na Windowsie 10 trafiły do jednego z dziennikarzy serwisu Windows Central. Według nich, programiści Microsoftu w tej chwili pracują nad rozwiązaniami technicznymi, które umożliwią bliską współpracę okienek z OS-em Google'a. Efekty ich wysiłków mamy zobaczyć już w przyszłym roku.

Nie jest jasne, na jakich zasadach będzie działać nowa funkcja Windowsa. Możliwe, że androidowe oprogramowanie uruchomimy jedynie np. na Windowsie 10X, a więc zupełnie świeżej dystrybucji okienek, która pojawi się w połowie 2021 roku. Jest ona tworzona z myślą o nowej linii kompaktowych tabletów Microsoftu ze składanymi ekranami, a także o mało wydajnych budżetowych laptopach i komputerach. Obecność aplikacji z Androida na tych urządzeniach byłaby bardzo naturalna.

Z przecieków, które dotarły do redakcji Windows Central, możemy dowiedzieć się, że Microsoft planuje jedynie dwie większe aktualizacje systemowe Windowsa 10 w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy. Pierwsza pojawi się wiosną, a druga w okresie letnio-jesiennym.

Pod koniec roku zobaczymy natomiast zapowiadane od dawna ogromne zmiany w wyglądzie okienek. Nową twarz zyska między innymi menu start oraz panel sterowania. Poza kosmetyką interfejsu, programiści Microsoftu szykują także wiele innych poprawek funkcjonalności OS-a.

Źródło: Windows Central

Zobacz także

blog comments powered by Disqus
Aplikacje z Androida na Windows 10 - Kiedy?