PODPOWIEDZI:

Samsung rezygnuje z produkcji serii Galaxy Note

Samsung rezygnuje z produkcji serii Galaxy Note

Samsung ogłosił, że w przyszłym roku w sklepach nie kupimy już nowych modeli telefonów Galaxy Note. Producent postanowił bowiem całkowicie wygasić linię urządzeń, której głównym znakiem rozpoznawczym był dołączony do nich stylus, duży ekran i premiowe wykończenie.

Pierwszy smartfon z linii Galaxy Note zadebiutował w 2011 roku. Zaskakiwał on potężnymi podzespołami i ogromnym, jak na ówczesne czasy, ekranem o przekątnej 5,3 cali. Przez kolejne lata telefony z serii były najbardziej pożądanymi premierowymi flagowcami producenta, które w dużej mierze przyczyniły się do popularyzacji coraz większych telefonów.

W ostatnich latach seria Galaxy Note straciła jednak siłę przyciągania. Duże rozmiary przestały bowiem kogokolwiek zaskakiwać i stały się normą. Telefony zaczęły więc konkurować nie tylko z flagowymi propozycjami firm takich jak Huawei, ale również z pozostałymi premiowymi modelami Samsunga z linii Galaxy S.

Po tegorocznej premierze serii Galaxy Note 20, której podzespoły ustępowały najlepszym smartfonom spod szyldu Galaxy S, stało się jasne, że Samsung szykuje się do poważnych zmian w portfolio. Zgodnie z przewidywaniami niektórych analityków linia Note zostanie w przyszłym roku zastąpiona całkowicie przez telefony Galaxy S, jak przetestowany przez nas Samsung Galaxy S20 Ultra.

Miejsce najdroższych i eksperymentalnych telefonów Samsunga zajmą z kolei w całości urządzenia ze składanym ekranem, takie jakGalaxy Z Fold 2. Zarówno one, jak i nowe modele Galaxy S będą dodatkowo sprzedawane w przyszłości z charakterystycznymi stylusami, z których znana jest seria Note.

Jak w praktyce wygląda codzienne korzystanie z telefonu z serii Galaxy Note, możecie przekonać się, czytając naszą recenzję Galaxy Note 10+.

Źródło: Reuters

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Samsung rezygnuje z produkcji serii Galaxy Note