PODPOWIEDZI:

Kamera 600 megapikseli w telefonach Samsunga

Kamera 600 megapikseli w telefonach Samsunga

Do sieci wyciekły informacje wskazujące na to, że Samsung chce w niedalekiej przyszłości zaoferować w swoich telefonach kamery z sensorem 600 megapikseli, które według producenta mają dorównywać ludzkiemu oku.

Plany koreańskiego giganta zawarte zostały w jednym ze slajdów prezentacji, która przeznaczona była na użytek wewnętrzny firmy. Samsung chce zaoferować znacznie większe sensory w swoich kamerach ze względu na rosnąca popularność zdjęć i wideo rejestrowanych w rozdzielczościach 4K oraz 8K.

Decyzja ta jest również podyktowana próbą prześcignięcia konkurencji. Obecnie bowiem nikogo nie dziwią już urządzenia z aparatami z 48, 64 lub nawet 108 megapikselowymi sensorami, które znajdziemy w rankingu smartfonów.

Stworzenie tak dużego sensora wiąże się jednak z dużymi wyzwaniami, których rozwiązaniem inżynierowie Samsunga będą zajmować się w najbliższych latach. Jeżeli firma chciałaby bowiem wprowadzić do produkcji kamerę 600 megapiskeli już dziś, to według szacunków przedstawionych w materiałach poglądowych, jej sensor zajmowałby aż 12 procent tylnej obudowy telefonu, a jego konstrukcja osiągnęłaby wysokość ponad dwóch centymetrów, co na razie czyni z niej kompletnie niepraktyczne rozwiązanie.

Slajd z prezentacji Samsunga, przedstawia obecny stan technologii sensorów kamer mobilnych

W pierwszej kolejności kamery tego typu pojawią się więc w pojazdach autonomicznych i dronach, a także w urządzeniach przemysłowych. Samsung chce rozwijać technologię ISOCELL, która pozwoli fizycznie zmniejszyć sensory oraz sprawić, że w przyszłości zobaczymy je również w telefonach.

Kamery 600 megapikesli to cel, do którego będzie dążyć większość producentów sprzętu mobilnego. Według szacunków naukowców sensory tej wielkości dorównują, a nawet przewyższają możliwości ludzkiego oka, co z pewnością będzie pożywką dla marketingu posiadających je urządzeń.

Źródło: Android Authority

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Kamera 600 megapikseli w telefonach Samsunga