PODPOWIEDZI:

Nowa przenośna konsola Nintendo

Nowa przenośna konsola Nintendo

Nintendo przedstawiło nową przenośną retro konsolę, której wygląd oparty jest na designie czterdziestoletniego i legendarnego już systemu Game & Watch. Urządzenie trafi do sprzedaży i zaoferuje możliwość zabawy z trzema klasycznymi grami z Mario, w tym oryginalnym Super Mario Bros. z 1985 roku.

Oryginalne Nintendo Game & Watch, które trafiło do sklepów w 1980 roku, uznawane jest za pierwszą przenośną konsolę na świecie. Urządzenie korzystające z prostego monochromatycznego czarno-białego ekranu LCD było ogromnym przebojem w Japonii oraz na Zachodzie, gdzie w zależności od kraju było dystrybuowane pod różnymi nazwami. Wszystkie wersje systemu sprzedały się w sumie w ponad 43 milionach egzemplarzy. Konsolka była również bardzo często kopiowana i klonowana. Pod koniec lat 80. oraz na początku 90. w wielu miejscach w Polsce można było z łatwością kupić jej radzieckie i chińskie podróbki.

Nowy Game & Watch z zewnątrz nie będzie różnić się od protoplasty sprzed czterdziestu lat, ale w przeciwieństwie do niego zaoferuje kolorowy wyświetlacz oraz trzy gry. Pierwsze dwie to konwersje Super Mario Bros. oraz jego kontynuacji Super Mario Bros.The Lost Levels. Ostatnia to nowa wersja prostej zręcznościówki, która znalazła się w pierwszym Game & Watch, polegającej na jak najdłuższym żonglowaniu kilkoma piłeczkami. System posiada także animowany cyfrowy zegarek wraz  z budzikiem.

Super Mario Bros. Game & Watch zadebiutuje w sklepach 13 listopada tego roku. Cena konsolki nie jest znana, ale wiemy, że globalnie będzie ona dostępna w bardzo ograniczonej liczbie. Z pewnością ucieszy to spekulantów, którzy w ostatnich latach zarobili fortunę na odsprzedaży retro konsol NES Classic i SNES Classic.

Źródło: Nintendo

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowa przenośna konsola Nintendo