PODPOWIEDZI:

Nowa gra z Wiedźminem w stylu Pokemon GO

Nowa gra z Wiedźminem w stylu Pokemon GO

Warszawskie studio deweloperskie Spokko, należące do firmy CD Projekt RED, zapowiedziało swoją pierwszą grę mobilną – The Witcher: Monster Slayer. Osadzona w świecie wiedźmińskiej sagi produkcja przypomina mocno Pokemona GO. Zamiast polować na kieszonkowe stworki, podczas spacerów po ulicach miasta ubijemy liczne bestie.

The Witcher: Monster Slayer został przedstawiony światu w formie aktorskiego zwiastuna. W trakcie gry wcielimy się w stworzonego przez nas wiedźmina, wykonującego liczne zlecenia polegające głównie na eksterminacji różnego rodzaju groźnych monstrów. Pojedynki z trójwymiarowymi przeciwnikami obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

O naszym sukcesie decyduje nie tylko zręczność i szybkość, ale także przygotowane zawczasu mikstury lub bomby oraz dobrze dobrany ekwipunek. Podczas zabawyna graczy czekać będą nie tylko intensywne walki z fantastycznymi przeciwnikami, ale i kolejne rozdziały historii fabularnej, osadzonej na wiele lat przed wydarzeniami przedstawionymi w książkach Andrzeja Sapkowskiego.

Podobnie jak Pokemon Go, The Witcher: Monster Slayer korzysta z technologii rzeczywistości rozszerzonej oraz danych geolokalizacyjnych użytkowników. Dzieło studia Spokko nałoży na mapę naszej najbliższej okolicy różnego rodzaju eventy oraz spotkania z fantastycznymi stworami. Aby wejść z nimi w interakcje, musimy fizycznie udać się do wyznaczonego przez grę punktu.

The Witcher: Monster Slayer trafi na urządzenia mobilne z urządzeniami iOS i Android. Producenci nie zdradzili jeszcze jego daty premiery. Wiemy jednak, że gra prawie na pewno zostanie udostępniona za darmo i będzie korzystać z modelu biznesowego free-to-play opartego o mikrotransakcje. Pokemon GO przynosi miesięcznie miliony dolarów swoim twórcom, ale trudno oszacować, jaką popularność zyska debiutancki tytuł Spokko. Sporo graczy przyciągnie na początku siła marki Wiedźmin, ale czy zostaną na dłużej, zależeć będzie od jakości rozgrywki i częstotliwości aktualizacji.

Źródło: Spokko

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowa gra z Wiedźminem w stylu Pokemon GO