PODPOWIEDZI:

GeForce RTX 3000 wymagać będzie zasilacza 850 W

GeForce RTX 3000 wymagać będzie zasilacza 850 W

Nowa generacja kart graficznych Nvidii z rodziny Ampere, w której skład wejdzie między innymi GeForce RTX 3000, odznaczać będzie się zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Wybierającym nadchodzące układy producent zaleci zamontowanie w komputerze dobrego zasilacza o mocy co najmniej 850 W.

Plotki na temat prądożerności nowych układów Nvidii krążą już od dłuższego czasu, więc ewentualna potrzeba wymiany zasilacza nie zniechęci wielu entuzjastów ostrzących sobie zęby na nową kartę z rodziny Ampere. Informacje o źródle zasilania 850 W trafiły do sieci za sprawą zdjęć dostarczonych przez firmę Seasonic, jednego z podwykonawców pracujących przy produkcji kart.

Warto dodać, że wymagania te pojawiają się tylko na wybranych modelach z serii RTX 30XX i zapewne są zabezpieczeniem dla Nvidii, która chce, by wrażliwe urządzenia pracowały w komfortowych warunkach. Nowe układy RTX Ampere pobierać będą bowiem przy dużym obciążeniu nawet 300 W mocy.

Nowa wtyczka 12-pin

Seasonic potwierdził również, że nadchodzące GPU posiadać będą nowy typ wtyczki zasilającej. Odpowie ona na zwiększone zapotrzebowanie układu na energię. Będą to 12-pinowe wejścia, składające się z dwóch 6-pinowych segmentów. W zestawie z kartą sprzedawana będzie również przejściówka na dwie standardowe 8-pinowe wtyczki podłączane do zasilacza.

Zaletą tego rozwiązania są zmniejszone wymiary łącza. 12-pinowe wejście jest bowiem wielkości standardowej 8-pinowej wtyczki, używanej nieprzerwanie w komputerach od kilku dekad. W przyszłości pozwoli to dostarczyć kartom graficznym zwiększoną ilość mocy, bez marnowania cennego miejsca na elektronicznej płycie urządzenia.

Źródła: PC Gamer

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
GeForce RTX 3000 wymagać będzie zasilacza 850 W