PODPOWIEDZI:

Facebook integruje Instagrama z Messengerem

Facebook integruje Instagrama z Messengerem

Mobilna wersja Instagrama jest powoli integrowana z popularnym komunikatorem Messenger. Jej użytkownicy mogą teraz korzystać z ulepszonego systemu wysyłania wiadomości, a w niedalekiej przyszłości rozmawiać ze znajomymi na Facebooku.

Facebook, do którego należy zarówno Instagram, WhatsApp jak i Messenger, od dawna stara się ujednolicać i połączyć ze sobą wszystkie usługi znajdujące się w jego wciąż rosnącym ekosystemie. Kilka miesięcy temu firma zobowiązała się, że będą one bez problemu współpracować i komunikować się między sobą, dzieląc profile użytkowników oraz kontakty, a także zapamiętując przesłane pomiędzy platformami wiadomości.

Logo Messengera w instagramowej aplikacji (źródło: The Verge)

Najnowsze zmiany na Instagramie są efektem tych zapowiedzi. Firma zaczęła wprowadzać je właśnie stopniowo w różnych wersjach językowych mobilnej aplikacji serwisu. Pierwszym, co rzuca się w oczy po jej włączeniu, jest to, że dotychczasowy przycisk odsyłający do przesłanych wiadomości w obrębie Instagrama zyskał charakterystyczną ikonkę w kształcie chmurki z piorunem.

Program otrzymał świeżą porcję emotikon i nowy interfejs komunikatora, który wyglądem oraz funkcjonalnością zbliżony jest do Messengera. Opis nowości sugeruje, że wkrótce z jego poziomu będziemy mogli też wysyłać wiadomości bezpośrednio do znajomych na Facebooku.

Źródło: The Verge

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Facebook integruje Instagrama z Messengerem