PODPOWIEDZI:

Nowa prognoza pogody w TVP skorzysta z silnika Unreal Engine

Nowa prognoza pogody w TVP skorzysta z silnika Unreal Engine

Telewizja Polska przygotowuje się do premiery nowej odsłony wirtualnego studia prognozy pogody. Jej producenci korzystać będą z fotorealistycznych trójwymiarowych animacji oraz infografik przygotowanych przy wykorzystaniu popularnego silnika do gier Unreal Engine.

Nowe wirtualne studio zostanie użyte w prognozach pogody wyświetlanych na antenach TVP1 (Wiadomości), TVP2 (Panorama), a także w serwisach informacyjnych TVP Info. Pierwsze wykorzystujące go programy mają zostać wyemitowane jeszcze w tym tygodniu. TVP prowadzi w tej chwili ostatnie testy i próby nowej scenografii. Przedstawiciele spółki chwalą się, że jako jedyna telewizja w Polsce wykorzysta ona na tak dużą skalę technologię Unreal Engine.

Trójwymiarowe elementy scenografii i infografiki przygotowało polskie studio Platige Image, które od wielu lat pracuje z powodzeniem w kraju i za granicą nad filmowymi efektami specjalnymi, kampaniami reklamowymi, a także animowanymi krótkometrażówkami. Jednym z najbardziej z kluczowych członków jego zespołu niezmiennie pozostaje Tomasz Bagiński, zdobywca Oskara za film Katedra oraz jeden ze współproducentów serialu Wiedźmin w serwisie Netflix.

Dodajmy, że silnik Unreal Engine poza grami wykorzystywany jest coraz częściej w mediach i przemyśle filmowym. To właśnie na jego podstawie przygotowano np. efekty specjalne w ubiegłorocznymi i niezwykle popularnym serialu Star Wars: The Mandalorian. Kilka dni temu Epic Games przygotowało pokaz Unreal Engine 5, najnowszej wersji engine'u, która oddaje w ręce deweloperów i grafików kolejną porcję innowacji oraz nowych technologii.

Źródło: Wirtualne Media

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowa prognoza pogody w TVP skorzysta z silnika Unreal Engine