PODPOWIEDZI:

Sony otwiera zapisy na kupno PlayStation 5

Sony otwiera zapisy na kupno PlayStation 5

Sony zaczęło zapraszać wybranych graczy do zapisywania się na listę oczekujących na złożenie zamówień przedpremierowych na PlayStation 5. Poznaliśmy także interesujące informacje na temat nowych metod łączności konsoli za pośrednictwem Wi-Fi oraz Bluetooth.

Gracze otrzymujący ofertę o przedsprzedaży to obecnie tylko obywatele Stanów Zjednoczonych i są wybierani spośród aktywnych użytkowników sieci PSN. Decyzja Sony o otworzeniu list oczekujących na pre-ordery PlayStation 5 jest dość kuriozalna. Chociaż konsola zadebiutuje najpóźniej w połowie listopada tego roku, wciąż nie znamy dokładnej daty jej premiery, ani tym bardziej ceny dwóch planowanych edycji systemu.

Japoński gigant zdaje się zwlekać i czekać na ostatnią chwilę z ujawnieniem tych informacji, spoglądając równocześnie na Microsoft, który także nie podał do wiadomości ile będziemy musieli zapłacić z Xboksa Series X. To ważne dla tych, którzy zastanawiają się którą konsolę wybrać - Playstation 5 vs Xbox Series X.

Przedsprzedażowa inicjatywa Sony najprawdopodobniej nie wyjdzie poza granice USA. Nie zmienia to jednak fakt, że w pierwszych miesiącach po premierze systemu możemy oczekiwać problemów z jego dostępnością. Mimo zapewnień producenta, konsol może zabraknąć zwłaszcza na mniejszych europejskich i innych międzynarodowych rynkach. Najpewniej większość egzemplarzy systemu trafi na największe rynki, takie jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Japonia.

Pad DualSense również skorzysta z zalet Bluetooth 5.1

Przy okazji, dzięki dokumentacji technicznej Sony, która trafiła do sieci, dowiedzieliśmy się również, że PlayStation 5 używać ma najnowszego protokołu łączności Wi-Fi 6, zmniejszającego opóźnienia w dostępie do internetu z poziomu sieci bezprzewodowej. Z pewnością docenią je gracze bawiący się z online i nie mający możliwości podłączenia do systemu kabla Ethernet.

Konsola skorzysta również z Bluetooth w wersji 5.1, pozwalającego na połączenie się z nią kilku urządzeń audio, a także niwelującego występowanie zakłóceń. Nie bez powodu na pierwszym telewizyjnym spocie promocyjnym Playstation 5 pojawiały się prezentacje nowej jakości doznań dźwiękowych.

Źródło: Eurogamer/PushSquare

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Sony otwiera zapisy na kupno PlayStation 5