PODPOWIEDZI:

Pierwszy telewizyjny spot promocyjny PlayStation 5

Pierwszy telewizyjny spot promocyjny PlayStation 5

Sony opublikowało pierwszy telewizyjny spot przedstawiający wybrane zalety konsoli PlayStation 5. Jego pojawienie się wyznacza początek dużej kampanii marketingowej japońskiej spółki, która będzie starała się zachęci niezdecydowanych do kupna nowej konsoli.

Abstrakcyjny spot został wykonany w technice CGI i składa się z krótkich scen, które starają się wizualnie przedstawić dotychczas mniej promowane cechy konsoli. Chodzi tutaj o zaawansowany system trójwymiarowego dźwięku (Tempest 3D AudioTech), jak również nowe funkcje gamepada DualSense.

W tym drugim przypadku chodzi o haptyczne wibracje, symulujące w rękach teksturę różnych powierzchni np. podczas zabawy z grami wyścigowymi, a także wzmacniające wrażenia w trakcie interakcji z wirtualnym światem. W ostatniej scenie spot odnosi się też do adaptacyjnych spustów kontrolera, mogących między innymi stawiać opór palcom lub drgać podczas strzelania z broni palnej.

Niestety, klip nie zawiera najważniejszych informacji, na które od blisko pół roku czekają fani PlayStation. Chodzi mianowicie o cenę systemu (zarówno w wersji z i bez napędu Blu-ray), a także jego datę premiery.

Jeżeli zgodnie z zapowiedziami PS5 ma trafić na półki sklepowe jeszcze w tym roku, w normalnej sytuacji już dawno powinniśmy wiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi. Oczywiście realistycznie konsola może zadebiutować najpóźniej w połowie listopada (tuż przed amerykańskim Black Friday), ale bez daty premiery i ceny sieci sprzedaży nie mogą na poważnie promować urządzenia.

Źródło: PlayStation

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Pierwszy telewizyjny spot promocyjny PlayStation 5