PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Telefony BlackBerry z fizyczną klawiaturą wracają!

Telefony BlackBerry z fizyczną klawiaturą wracają!

Niegdyś niezwykle popularne telefony BlackBerry, rozpoznawalne dzięki swoim dużym i poręcznym klawiaturom, mimo wysiłków producenta poległy w starciu ze smartfonami i zmieniającym się rynkiem mobilnym. Nowy właściciel marki ma jednak zamiar wkrótce wypuścić kolejny model z charakterystycznym owocowym logiem.

Prawa do używania znaku towarowego BlackBerry przejęła amerykańska firma OnwardMobility, zajmująca się dostarczaniem urządzeń mobilnych oraz różnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa dla klientów biznesowych.

Spółka zapowiedziała, że w 2021 roku wypuści w Europie i Ameryce Północnej nowy telefon z logiem BlackBerry, który korzystać będzie z sieci 5G. Urządzenia zostanie skierowane do dotychczasowej grypy odbiorców producenta, a więc przede wszystkim pracowników dużych korporacji oraz freelancerów.

Szczegóły techniczne na temat nowego smartfona nie są na razie znane. Wiemy jednak, że na pewno będzie korzystał on ze standardowego systemu Android oraz elektroniki (brak stworzonych z myślą o nim chipsetów i podzespołów). Producent zamontuje w telefonie także fizyczną klawiaturę QWERTY, która od samego początku była podstawową cechą rozpoznawalną marki i najlepiej ocenianym elementem jej produktów. OnwardMobility zapowiada, że zostanie ona przeprojektowana w zgodzie z tradycyjnym designem BlackBerry

BlackBerry powróci w 2021 roku

Przypomnijmy, że firma BlackBerry produkowała telefony nieprzerwanie do 2016 roku. Od tamtego czasu licencjonuje już tylko swoją nazwę podwykonawcom, oferującym różnej klasy smartfony. Oficjalnie do końca tego miesiąca prawa do marki posiada jeszcze chińska firma TCL.

Źródło: OnwardMobility

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Telefony BlackBerry z fizyczną klawiaturą wracają!