PODPOWIEDZI:

Nvidia w końcu zapowiada GeForce RTX 3000?

Nvidia w końcu zapowiada GeForce RTX 3000?

Spekulacje, przecieki i domysły - ta trójka towarzyszy zbliżającej się premierze nowych GPU od Nvidii, czyżby nadszedł już ich koniec? Społeczność gamingowa oczekuje tych kart niecierpliwie, bo bez wątpienia zapewnią one spory skok wydajnościowy. Nie dziwi więc, że każdy skrawek informacji, który przybliża nas do debiutu RTX 3000, wywołuje poruszenie. Kolejna informacja, choć bez szczegółów, jest oficjalna i wszystko wskazuje na to, że potwierdza wcześniejsze przypuszczenia.

Niecały tydzień temu informowaliśmy, że Nvidia zatrzymuje produkcję RTX 2070 Super. Ta nieoficjalna informacja z wiarygodnego źródła zdawała się potwierdzać przypuszczenia, że firma w najbliższym czasie planuje rozpocząć produkcję nowych kart graficznych.

#UltimateCountdownpic.twitter.com/KEQKSsHvWo

— NVIDIA GeForce PL (@NVIDIAGeForcePL) August 10, 2020

Tym razem na oficjalnym twitterze Nvidia Geforce pojawiła się enigmatyczna informacja #UltimateCountdown, którą można przetłumaczyć jako ostateczne odliczanie.

Spójrz na tę bestię. Pentium III 733 MHz, nasza nowa karta graficzna GeForce 256, ogromne 128 MB pamięci RAM (!) oraz... napęd CD-RW 8x/40x. Trudno sobie wyobrazić potężniejszy komputer niż ten. #UltimateCountdownpic.twitter.com/rOaf4UBHcB

— NVIDIA GeForce PL (@NVIDIAGeForcePL) August 11, 2020

Do tego wczoraj, czyli 10 sierpnia, Polski profil firmy otrzymał nowe zdjęcie w tle. Widać na nim wspomniany wcześniej tag, a także dopisek “21 dni. 21 lat.” - najprawdopodobniej jest to nawiązanie do pierwszej karty GeForce 256 z 1999 roku i najnowszej serii RTX 3000, która zadebiutuje 31 sierpnia.

Choć nadal nie są to pewniki, tym razem informacje pochodzą z oficjalnego źródła. Cała historia składa się w jedną całość, bez potrzeby naciągania rzeczywistości czy poważnych niewiadomych w równaniu. Wiemy na pewno, że wszystko wyjaśni się ostatniego dnia sierpnia. Gdy nowe GeForce’y już się pojawią, na pewno sprawdzimy, jak poradzą sobie w rankingu kart graficznych. Wszystko wskazuje jednak na to, że będą to mistrzowskie podzespoły.

Oczekujecie na układy Ampere od Nvidii? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: twitter.com

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
Nvidia w końcu zapowiada GeForce RTX 3000?