PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Nowe GeForce’y bliżej, niż myślisz? Nvidia zatrzymuje produkcję RTX 2070 Super

Nowe GeForce’y bliżej, niż myślisz? Nvidia zatrzymuje produkcję RTX 2070 Super

Najnowsza generacja kart od Nvidii wyczekiwana jest ze zniecierpliwieniem przez całą społeczność PC Master Race. Każda wskazówka o zbliżającym się terminie premiery układów Ampere nie może więc przemknąć niezauważona. Pomimo tego, że oficjalna data jeszcze się nie pojawiła, komputerowi jasnowidze twierdzą, iż wszystkie znaki na niebie jasno wskazują wrzesień tego roku. Dzisiaj pojawiła się kolejna przesłanka, która zdaje się to potwierdzać.

Chińskiemu portalowi MyDrivers udało dotrzeć się do informacji, jakoby Nvidia zaprzestała produkcji RTX 2070 Super, a także innych kart z generacji RTX 20. Ostatnia partia została ponoć już wysłana do partnerów i nie ma możliwości na zamówienie kolejnych. Nie oznacza to oczywiście, że produkty te nagle znikną z rynku, a raczej, że producent zamierza w najbliższym czasie rozpocząć produkcję nowej generacji kart graficznych.

Report: NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER has been discontinued https://t.co/w4qD0uSU83

— VideoCardz.com (@VideoCardz) August 5, 2020

Informację tę na swojej stronie, a także w serwisie Twitter udostępnił anglojęzyczny portal VideoCardz. VC powołał się na wcześniejszą niezawodność azjatyckiej strony, jeśli chodziło o nowinki w dziedzinie GPU.

Dwa miesiące temu do sieci wyciekły rzekome zdjęcia układu. Pytaliśmy wtedy, czy to zdjęcie nowej karty od Nvidii? Do dzisiaj nie do końca wiadomo. Każdy kolejny skrawek informacji podsyca jednak umysł, bo jednego możemy być pewni - nowe potwory od Nvidii z serii RTX 30 bankowo zawojują ranking kart graficznych.

Czekacie na nowe układy od Nvidii? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: videocardz.com; mydrivers.com

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
Nowe GeForce’y bliżej, niż myślisz? Nvidia zatrzymuje produkcję RTX 2070 Super