PODPOWIEDZI:

GeForce RTX 3080 - Czy to zdjęcie nowej karty od Nvidii?

GeForce RTX 3080 - Czy to zdjęcie nowej karty od Nvidii?

Społeczność zgromadzona wokół branży komputerowej mogła ostatnio trochę ponarzekać i być niezadowolona z powodu przesunięć, na jakie zdecydowano się w wypadku prezentacji i pokazów nowinek w świecie gier czy konsol. Zza czarnych chmur wyłania się promień, który nie może uciec uwadze i wywołuje niemałe zainteresowanie. Nie chwalmy jednak dnia przed zachodem słońca.

W poprzedni weekend w sieci pojawiło się zdjęcie, które rzekomo przedstawia nadchodzący model karty graficznej GeForce RTX 3080. Co prawda Nvidia w maju 2020 przedstawiła nadchodzącą konstrukcję Ampere - jak na tę chwilę będzie to produkt skierowany do profesjonalnych zestawów wymagających potężnej mocy obliczeniowej, aniżeli komputerów gamingowych.

Rzekome zdjęcie nowej karty graficznej GeForce RTX 3080

GeForce RTX 3080 - Rzeczywistość czy tylko fantazja?

Istnieje więc możliwość, że zdjęcie zostało spreparowane i jest zwyczajnie fałszywe. Budzi jednak ciekawość, szczególnie że karta ma posiadać nietypową obudowę oraz chłodzenie - radiator i dwa wentylatory po obu stronach GPU. Taka konstrukcja wprawiła niektóre osoby w zakłopotanie. Z pomocą przyszli fani Nvidii, którzy przygotowali nieoficjalną wizualizację karty.

Wizualizacja możliwej nowej karty graficznej do NvidiiRender rzekomej nowości na rynku kart graficznych - GeForce RTX 3080O ile firma rzeczywiście planuje premierę, to oficjalne informacje otrzymamy najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu, a jeśli tak, to zobaczymy, czy produkt zawojuje ranking kart graficznych. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Zainteresowani? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: reddit.com

Dowiedz się więcej:

  1. Kolejne pokazy przesunięte - Powodem zamieszki w USA
  2. Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT i Ryzen 5 3600XT po pierwszych testach
  3. Nowy, szybszy standard kart pamięci SD Express
blog comments powered by Disqus
GeForce RTX 3080 - Czy to zdjęcie nowej karty od Nvidii?