PODPOWIEDZI:

Xiaomi Mi Band 5 – Znamy wygląd i funkcje nowego smartbandu

Xiaomi Mi Band 5 – Znamy wygląd i funkcje nowego smartbandu

Xiaomi przedstawiło pierwsze oficjalne zdjęcie smartbandu Xiaomi Mi Band 5. Potwierdziło ono nie tylko kilka plotek związanych z wyglądem urządzenia, ale także z jego funkcjonalnością i dostępnymi opcjami.

W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że zdjęcie definitywnie zaprzeczyło o tym, że w Xiaomi Mi Band 5 znajdzie się wbudowana kamera. Szybko zdemontowane pogłoski na ten temat pojawiły się w ubiegłym miesiącu.

Kształt smartbandu pozostanie praktycznie ten sam jak w Xiaomi Mi Band 4. Oba sprzęty będą najpewniej mogły korzystać nawet z tych samych wymienialnych silikonowych opasek, które w przypadku nowego modelu dostępne będą w kolorach żółtym, zielonym, szarym i czerwonym.

Xiaomi Mi Band 5 posiadać będzie jednak większy od poprzednika kolorowy ekran 1,2 cala, standardowo wyposażony w wbudowany przycisk dotykowym służący do obsługi interfejsu i konfiguracji. Jeżeli chodzi o funkcjonalność urządzenia, grafika potwierdza, że znajdą się w nim wcześniej niedostępne opcje, takie jak tracker aktywności dla osób uprawiających jogę, wioślarstwo oraz skoki na skakance, a także możliwość śledzenia cyklu menstruacyjnego.

Dodajmy, że Xiaomi Mi Band 5 najprawdopodobniej jako pierwsza opaska chińskiego producenta przeznaczona na zewnętrzny rynek będzie posiadać wsparcie dla technologii zbliżeniowej NFC. Oznacza to, że z jej pomocą dokonamy teraz także np. szybkich zakupów w sklepie.

Xiaomi Mi Band 5 pierwsza grafika promocyjna

Cena urządzenia, które w Europie powinno pojawić się w ciągu najbliższych tygodni, pozostaje na razie nieznana. Jak w przypadku pozostałych modeli Mi Band, powinna być ona jednak względnie atrakcyjna i przystępna. Opaska ma więc dużą szansę bardzo szybko po premierze znaleźć się w zestawieniu tanich smartbandów do 100 zł, które zdominowane jest przez poprzednie modele Xiaomi.

Źródło: Xiaomi

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Xiaomi Mi Band 5 – Znamy wygląd i funkcje nowego smartbandu