PODPOWIEDZI:

Lekcje w Half Life: Alyx? Takie rzeczy i to w Polsce!

Lekcje w Half Life: Alyx? Takie rzeczy i to w Polsce!

Lekcje w VR? Marzy o tym zapewne niejeden uczeń. Brzmi trochę jak jakiś edukacyjny eksperyment z zachodu. Miało to zresztą miejsce w marcu, w jednej z amerykańskich szkół. Niedługo później pomysł na ciekawe zajęcia w czasach pandemii podchwycił także Zespół Szkół Gimnazjalno - Licealnych nr 33 w Poznaniu. Tak jak w przypadku poprzednika - lekcje odbyły się w Half Life: Alyx.

Na przełomie marca i kwietnia w poznańskiej szkole odbyło się sześć lekcji w produkcji od Valve - takie jak angielski czy matematyka. Całość znajdziecie w filmie znajdującym się w serwisie YouTube.

Na pewno było to ciekawe doświadczenie, tak samo dla uczniów, jak i nauczycieli. Powodem zorganizowania tego typu zajęć była chęć podania wiedzy w atrakcyjnej dla młodzieży formie - przyznają pedagodzy w wywiadzie dla anglojęzycznego portalu Uploadvr.

Katarzyna Sut - nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego, a także administratorka strony szkoły, w takich słowach odniosła się do tematu:

Postanowiliśmy wykorzystać VR na lekcjach, ponieważ wydawało się to dobrą okazją, aby spróbować czegoś nowego i zaangażować naszych uczniów w zajęcia online. Pandemia właśnie się wtedy rozpoczęła, szkoły były zamknięte, a my chcieliśmy jakoś zainteresować naszych uczniów zajęciami. Mieliśmy też nadzieję, że pomoże im to w trudnej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźli - te pierwsze tygodnie nie były łatwe dla dzieci, które były zamknięte w domach i nie mogły swobodnie się poruszać.

Pani Sut jest przekonana, że zajęcia przypadły do gustu uczestnikom.

Wierzymy, że studenci je polubili. Od młodszych dzieci, aż po nastolatków, widzieliśmy, jak wszystkie grupy wiekowe naszej szkoły spotykają się na Facebooku, by je oglądać. Wnioskując po przesyłanych emotikonach, a także komentarzach, bardzo to lubili. Mamy też nadzieję, że coś z tych lekcji wyciągnęli, ale to już czas pokaże! - powiedziała.

Od strony technicznej szkole pomogła firma OFFshot. Pracownicy dostarczyli sprzęt na miejsce, skonfigurowali go, a także samą grę.

Co myślicie o takiej formie zajęć? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: youtube.com; uploadvr.com

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
Lekcje w Half Life: Alyx? Takie rzeczy i to w Polsce!