PODPOWIEDZI:

Serwis streamingowy gier xCloud oficjalnie w Polsce

Serwis streamingowy gier xCloud oficjalnie w Polsce

Firma Microsoft ogłosiła, że w Polsce oraz w kilkunastu wybranych krajach świata w połowie września wystartuje oficjalnie streamingowy serwis gier xCloud, który od wielu miesięcy znajdował się w fazie beta-testów. Dzięki niemu zagramy w ponad setkę konsolowych i pecetowych produkcji na ekranie smartfona lub tabletu.

Serwis wystartuje oficjalnie 15 września tego roku, oferując blisko setkę nowych i starszych tytułów z PC oraz konsoli z rodziny Xbox. Wśród nich znajdziemy między innymi gry z serii Halo oraz Gears of War, a także wyścigową Forzę Horizon 4. Microsoft zapewnia przy tym, że biblioteka dostępnych produkcji będzie ewoluowała i stale rozszerzana o nowe pozycje.

Największą zaletą usługi xCloud jest to, że w przeciwieństwie do konkurencji, takiej jak Google Stadia, konsumenci nie będą zmuszeni do kupowania pojedynczych gier za pełną cenę. Wszystkie tytuły  zostaną udostępnione od razu po opłaceniu abonamentu.

Także w przypadku ceny czeka nas niespodzianka. Serwis xCloud wejdzie bowiem bez dodatkowych kosztów w skład subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, która w tej chwili oddaje już dostęp do ponad setki gier na Xboksie One i pecetach z Windowsem 10. Miesięczna cena abonamentu w Polsce wynosi 54,99 złotych.

Aplikacja Xbox Game Passs

Z xCloud skorzystamy na telefonie lub tablecie z systemem Android w wersji 6.0. lub wyższej oraz z zainstalowaną aplikacją Xbox Game Pass. Urządzenie musi mieć również dostęp do mocnego łącza internetowego za pośrednictwem sieci mobilnej lub Wi-Fi (szybkość pobierania co najmniej 10 Mb/s), gwarantującego wysoką responsywność i jakość streamowanego obrazu.

Dodatkowym wymogiem usługi jest posiadanie bezprzewodowego kontrolera kompatybilnego z Androidem, takiego jak np. oficjalny gamepad Xboksa. Aplikacja nie wspiera bowiem sterowania ekranowego. Niektórzy producenci sprzętu elektronicznego szykują już dodatkowe urządzenia stworzone z myślą o xCloud, takie jak klipsy do montowania kontrolerów lub doki z przyciskami, w które wsuwamy telefon. Na pierwsze wrażenia z użytkowania serwisu musimy poczekać jeszcze nieco ponad miesiąc.

Źródło: Microsoft

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Serwis streamingowy gier xCloud oficjalnie w Polsce