PODPOWIEDZI:

Pierwsze telewizory ze znakiem "gotowe na PlayStation 5"

Pierwsze telewizory ze znakiem "gotowe na PlayStation 5"

Sony wprowadza do sprzedaży pierwsze modele telewizorów, które opatrzone są znakiem "gotowe na PlayStation 5". Według zapewnień porducetna mają one być one przystosowane do pracy z nową konsolą i zapewnić optymalne wrażenia płynące z rozgrywki.

W tej chwili znaczek wskazujący na optymalną kompatybilność z konsolą PlayStation 5 otrzymały tylko dwa nowe modele telewizorów Sony, które obsługują obraz w rozdzielczości 4K i 8K. Urządzenia nie są jeszcze oficjalnie dostępne na polskim rynku.

Sony Bravia X900H

Sony Bravia X900H to wysokiej jakości telewizor 4K z systemem operacyjnym Android TV. Panel dostępny jest w czterech rozmiarach, z przekątnymi 55, 65, 75 oraz 85 cali. Największa zaletą urządzenia jest wsparcie dla obrazu wyświetlanego w 120 klatkach na sekundę, z niezwykle małym opóźnieniem wejścia na poziomie 7,2 milisekundy. Opcja ta skierowana jest oczywiście w stronę graczy, choć na razie nie słyszeliśmy jeszcze o żadnej grze na PlayStation 5, która będzie oferować tak wysoką wydajność i płynność zabawy.

Sony Bravia X900H oferuje cztery wersje, które różnią się przekątnymi ekranu

Telewizor automatycznie wykrywa konsolę i konfiguruję właściwości ekranu, dopasowując je do wybranego tytułu. Samodzielnie reguluje też jasność obrazu w zależności od oświetlenia otoczenia. Sony Bravia X900H współpracuje z technologią HDR, a dzięki dobrym głośnikom świetnie radzi sobie z dźwiękiem przestrzennym w formacie Dolby Atmos. Sugerowana cena wersji 55 cali to 999 dolarów (ok. 4000 złotych). Za największy model 85 cali zapłacimy z kolei 2799 dolarów (ok. 11200 złotych).

Sony XBR Z8H 8K

Telewizor Sony XBR Z8H 8K radzi sobie równie dobrze z obrazem 4K, jak i 8K. Model dostępny jest w wersjach z ekranem 75 lub 85 cali. Jak można przypuszczać nie należą one jednak do tanich. Za mniejszy TV zapłacimy 5999 dolarów (ok. 24 tysiące złotych), a za za większy 8999 dolarów (ok. 36 tysięcy złotych). Zamknięty w aluminiowej obudowie Sony XBR Z8H 8K może pochwalić się wszystkimi zaletami Bravii X900H, w tym obsługą obrazu w 120 klatkach na sekundę (tylko dla 4K) oraz wysokiej jakości głośnikami Dolby Atmos.

Sony XBR Z8H 8K dostępny jest w dwóch wersjach

Źródło: Sony

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Pierwsze telewizory ze znakiem "gotowe na PlayStation 5"